Bakanlık havalimanı çalışanlarına Covid-19 testi yaptı

KKTC seyahatlerinde yeni dönem 1 Mart 2022 itibarıyla başladı.

KKTC Sağlık Bakanlığı, dünya genelindeki Coronavirüs (COVID-19) salgını kapsamında Ercan Havalimanı çalışanlarına Covid-19 testi yaptı.

T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü Serhat Özçelik yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı işbirliği ile sağlık personeli tarafından havalimanında daha sağlıklı ve güvenli hizmet vermek için koronavirüs testi yaptıran personelin test sonuçlarının negatif çıktığını belirtti.

Özçelik ayrıca Ercan Havalimanı’nda alınan COVID-19 önlemlerinden de şöyle bahsetti:

“Havalimanının birçok noktasına COVID-19 ile ilgili uyarıcı levhalar ve otomatik el dezenfektan cihazları yerleştirdik. Yolcularımızız sosyal mesafesini koruması için zemine uyarıcı çizgiler konuldu. Havalimanımızda 7/24 düzenli ilaçlanıp dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca, çalışanlarımıza maske, mesafe ve hijyen konusuna dikkatli davranmaları konusunda sürekli uyarılarda bulunuyoruz. İnşallah alınan tedbirlerle, yaygın hale gelen bu salgını hep birlikte kontrol altına alacağız. Bu süreçte büyük bir özveriyle çalışan sağlık personellerine ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim. İşletme olacak, halkımıza ve tüm yolcularımıza sağlıklı günler dileriz.”

KKTC’ye giriş yasağı uzatıldı