Türkiye’nin tatil beldelerine haftada 200’den fazla uçuş…

Moskova’nın Domodedova Havalimanı’ndan Türkiye’ye 220 bin yolcu geldi. Havalimanı’ndan Türkiye’nin tatil beldelerine yaklaşık 200 uçuş düzenleniyor.

Rusya’dan uçuşların yeniden başlamasıyla bu yıl, Domodedova Havalimanı’ndan Türkiye’ye 220 bin yolcu geldi. Bu sayının 2019 yılındaki yolcu sayısını geçtiği açıklandı.

Gazetem.ru’nun haberine göre, Türkiye’ye seferlerinin yeniden başlamasından bu yana Domodedova Havalimanı’nda yolcu trafiği 2019 yılının aynı dönemindeki rakamı aştı.

YÜZDE 3.4’LÜK ARTIŞ

Açıklamada “Türkiye seferlerinin yeniden başlatılmasından bu yana 220 binden fazla turist Domodedova Havalimanı’ndan Türkiye’ye uçtu. 10 Ağustos – 21 Eylül 2019’da göre yüzde 3.4’lük bir artış var.” denildi.

HAFTADA 200 UÇUŞ

Domodedova, Türkiye’deki tatil beldelerine her hafta 200’den fazla uçuş gerçekleştiriliyor.

Rusya, 1 Ağustos’ta İstanbul ve Ankara’ya uçuşları açmıştı, 10 Ağustos’ta ise Antalya, Dalaman ve Bodrum’a direkt uçuşlar başladı. Türkiye’nin, artık Rus turistlerin uçuş yapabileceği birkaç ülkeden biri olduğu açıklandı. Türkiye’ye gitmek için Covid-19 testi yaptırmanın zorunlu olmadığı, ancak ülkelerine dönen Rusların test yaptırmaları gerektiği açıklandı.