Travel Turkey İzmir, bu yıl hem fiziki hem de online olarak gerçekleşecek

Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi, bu yıl 3 – 5 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

Dünya turizm sektörünü bir araya getiren Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi, bu yıl 3 – 5 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

Pandemi nedeniyle turizm sektöründe oluşan karamsarlığı; bünyesinde gerçekleşecek görüşmeler, anlaşmalar ve işbirlikleriyle çözmeyi hedefleyen Travel Turkey İzmir, hem fiziki hem de online olarak gerçekleşerek bir ilke imza atacak.

14. Travel Turkey İzmir Fuarı

Dünya ve ülke turizmini İzmir’de buluşturarak turizm sektörünü Türkiye’de her mevsim canlı tutan Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi için çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Bu yıl 3 – 5 Aralık tarihleri arasında; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği iştiraki TÜRSAB Fuarcılık A.Ş ve İZFAŞ ortaklığıyla düzenlenecek Travel Turkey İzmir, 14’üncü kez sektörü bir araya getirecek. Yeni dönemin turizm rotası, Travel Turkey İzmir Fuarı’nda çizilecek.

Hem fiziki hem online

Covid-19 salgınından büyük oranda etkilenen fuarcılık sektörü, son dönemlerde atılan “online” adımlarla rahat bir nefes aldı. 14. Travel Turkey İzmir Fuarı da, fiziki olarak Fuar İzmir’de gerçekleşmenin yanı sıra online olarak da düzenlenecek. Sektör temsilcileri fiziki olarak Fuar İzmir’de buluşurken, aynı zamanda online olarak yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonelleriyle bir araya gelecek. Bu sayede Travel Turkey İzmir’e farklı bir teknolojik boyutun kalıcı olarak kazandırılması hedefleniyor.

Bünyesinde gerçekleşecek görüşmeler, anlaşmalar ve işbirlikleriyle uzun yıllardır sektöre büyük katkılar sağlayan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, hem fiziki hem de online olarak gerçekleşerek bir ilke imza atacak.

Online ikili görüşme

Covid-19 salgını sebebi ile yurtdışından Alım Heyeti programına fiziki katılım gösteremeyecek olan sektör profesyonelleri için online B2B oturumları düzenlenecek. Böylece sanal ortamda katılımcı firmalar ile satın almacıların iş görüşmeleri yapması sağlanacak. Fiziki olarak fuara katılım gösterecek Hosted Buyer çalışmaları için havayollarının direk uçuş gerçekleştirdiği ülkeler göz önünde bulundurulacak.

Travel Turkey İzmir’de Akdeniz hedefi

Pandemi sonrası yeni bölgelerin popülerlik kazanacağı ön görülürken, Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Akdeniz ülkelerinin de yer alması planlanıyor. Bu sayede dünyadaki turizm destinasyonlarının büyük çoğunluğunun Travel Turkey Turizm Fuarı’nda yer alması ve fuarın uluslararası platformda yeni bir kimlik kazanması hedefleniyor.