Türkiye’yi örnek ülke gösterdi; Alman hükümetini eleştirdi

Sun Express Ticari Direktörü (CCO) Peter Glade / Foto: SunExpress

Havayolu firması Sun Express’ten, Alman hükümetine eleştiri…

SunExpress Ticari Direktörü (CCO) Peter Glade, coronavirus salgını önlemleri kapsamında Alman Hükümeti’nin katı önlemler alarak ve normalleşme sürecinde yavaş adımlar atarak turizm sektörü için engeller çıkartması ve tatile gitmek isteyenleri tereddüt içerisinde bırakması nedeniyle eleştirdi.

Peter Glade, seyahat uyarılarının ülkelere kategoriler halinde uygulanmasına yönelik adımların geç atıldığını belirterek; “bu durum Türkiye için gerçek bir baş ağrısına” neden oluyor. Beklenen netlik ortaya konmuyor; turistlerin ise zamanı azalıyor” dedi.

“TATİLCİLERİN KAFASINI KARIŞTIRAN BİR SİYASİ İRADE VAR”

“Tatilcilerin kafasını karıştıran bir siyasi irade var” diyen Peter Glade; “Örneğin Türkiye, sonbaharın sonuna kadar güvenli bir tatil fırsatı sunuyor. Ancak Almanlar rezervasyon yapmaya cesaret edemiyor ve bu imkandan mahrum kalıyor. Türkiye, özellikle paket tatili tercih edenler için iyi hazırlandı. Otellerde coronavirus önlemleri son derece profesyonelce düşünülmüş ve uygulanıyor” açıklamasında bulundu.

SAĞLIK BAKANINA ELEŞTİRİ

Kısa süre içerisinde Almanları sadece Almanya’da tatile çıkmaları yönünde tavsiyede bulunan Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın bu açıklamalarını temelsiz olarak değerlendiren Peter Glade; “coronavirus ile mücadelede en önemli konunun kişinin nerede olduğuna bağlı olmasından daha çok nasıl davrandığına bağlı olduğuna” dikkat çekti.