TUI seyahat uyarılarına rağmen “devam” kararı aldı

TUI Lüks Segmente Odaklanıyor

Last Updated on 2 Ekim 2020 by Turizm Günlüğü

TUI Almanya, seyahat uyarılarını görmezden gelmeyi planlıyor. Tur operatörü, Federal Dışişleri Bakanlığı’nın seyahat uyarısı yayımladığı riskli bölgeler için de tatil paketi sunmayı planlıyor.

TUI Almanya tarafından yapılan açıklamada “sonbahar tatillerine yönelik talebin beklenenden daha fazla olduğu” belirtildi.

Hafta başında TUI, mevcut bir seyahat uyarısına rağmen Tirol ve Kanarya Adaları’na yönelik tatil paketleri sunacağını duyurdu.

“SEYAHAT UYARILARI SEYAHAT YASAĞI ANLAMINA GELMİYOR”

Tur operatörünün konuya ilişkin açıklaması şöyle: “Çalışma prensibimizi değiştiriyoruz. Hükümetin seyahat uyarıları, seyahat yasağı anlamına gelmiyor. Bu uyarıların insanların tedbir almaları ve her şeyden önce uyanık olmaları için bir çağrı olduğunu düşünüyoruz.”

Bu doğrultuda TUI, müşterilerin talebi üzerine Kanarya Adaları’na yönelik tatil programını rezervasyona açtı. Bunun yanı sıra Avusturya’da Tirol kentinin de talep gördüğü bu destinasyona yönelik de tatil paketi sunulması planlanıyor.

TUI’nin web sitesinde: “3 – 31 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında Kanarya Adaları ve Tirol için rezervasyon yapan müşteriler; yeniden rezervasyon/iptal hakkına sahip oldukları” belirtildi.

Kaynak: Touristik Aktuell