Akdeniz Çanağı ülkesinde turizm teşvikleri 2021’e kadar uzatıldı

Akdeniz Çanağı ülkelerinden Mısır’da turizme verilen teşvikler 2021 yılına kadar uzatıldı. Diğer yandan Mısır vize muafiyetini 2021 Nisan sonuna kadar uzattı.

Mısır yönetimi, turizm endüstrisini desteklemek için daha önce 31 Ekim 2020’ye kadar uygulanacak olan vize muafiyetini 30 Nisan 2021 tarihine kadar uzattı.

Turizmdatabank’ın Mısır basınından derlediği bilgilere göre Bakanlar Kurulu; Güney Sina, Kızıldeniz, Luksor ve Asvan illerine gelen turistlerin vize ücretlerinden muaf tutuyor.

MISIR’DA CHARTER UÇUŞLARINA YAPILAN DESTEK ARTACAK MI?

Öte yandan Mısır Bakanlar Kurulu, hava taşımacılığı sektörünü destekleme programını 31 Aralık’a kadar uzatmaya karar verdi. Bu uygulama da 28 Ekim’de sona erecekti.

1 Ocak – 30 Nisan 2021 tarihleri arasında, Mısır havalimanlarında ve yer hizmetlerinde (ücretin %20’si) kalkış/iniş operasyonlarında (ücretin %50’si) indirim sağlayacak yeni bir program uygulanması bekleniyor.

MISIR’A TATİL TALEBİ ARTIYOR MU?

Öte yandan Mısır’a yönelik tatil ve seyahat talebinde de canlanma sürüyor. Son ayda Ukrayna, Beyaz Rusya, Moldova ve bir dizi Avrupa ülkesindeki çeşitli şehirlerden Mısır’ın tatil köylerine havayolu bağlantıları kuruldu.

Çekya ve Fransa’nın Ekim ayından itibaren Hurghada ve Şarm el-Şeyh’e uçuşlarına yeniden başlaması bekleniyor.