Genç TÜRSAB platformu Bakan Ersoy ile bir araya geldi

Genç TÜRSAB platformu temsilcileri Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya geldi.

Last Updated on 15 Ekim 2020 by Yaşar Çelik

Türkiye’nin 54 farklı şehrinden 700’ü aşkın paydaşı ile turizme ve seyahat acentacılığı mesleğine katma değer yaratmak üzere 1 Mart 2020’de oluşturulan Genç TÜRSAB platformu temsilcileri 14 Ekim 2020’de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya geldi.

“TEKNOLOJİ TABANLI PROJELER ÜRETMEK”

“Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımıza Seyahat Acenteciliği mesleğini doktorluk, avukatlık gibi tercih edebilecekleri hayalini kurabilecekleri bir meslek haline getirmektir” diyen Genç TÜRSAB platformu temsilcileri hedef ve vizyonlarını ise şöyle ifade ettiler; “Genç TÜRSAB değişen dünya düzeninde 21.yüzyıl teknolojisine uygun, çağın ve sektörümüzün gereksinimlerini karşılamak amacı ile projeler üretmek ve projelerimizi faaliyete geçirmek için geçirmek için bir arada bulunuyoruz.”

İKİNCİ PROJE SUNUN TOPLANTISI TGA İLE OLACAK

Çok kısa bir süre önce kurulmalarına rağmen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile dün bir araya gelen Genç TÜRSAB Platformu üyeleri; Süper Akıllı Turist ve Z Kuşağı, Turizm Destinasyon Pazarlaması, Global Devlet Destekli Seyahat Acentesi Projesi, Kaçak faaliyetlerle ilgili mücadele konusunda Doğrulanmış Rozet ve Kamu Spotları, Agroturizm, VR Game Göbelitepe gibi bir projelerini bakana ilk elden sundular. Bakan Ersoy, sunumları sonrası pazarlama projeleri ile alakalı olarak Genç TÜRSAB üyelerini Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) toplantısına katılmaları konusunda öneride bulundu.

DOĞU EKSPRSESİ SEFERLERİ BAŞLAYACAK

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile dün bir araya gelen Genç TÜRSAB Platformu üyelerinden Onur Sabıroğlu ve Botan Emre Ünlü, toplantı sonrası şunları söylediler:

“Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy aynı zamanda pandemi dolayısı ile durdurulan Doğu Ekspresi seferleri için önerimiz üzerine önümüzdeki haftalarda Doğu Ekspresi seferlerini başlatacaklarının müjdesini verdi.

Z Kuşağı ile ilgili olan projelerimizden biri olan VR Game Göbeklitepe, VR Game Patara gibi ülkemizin tarihi zenginliklerini uluslararası oyun tasarımcıları ile kurulacak bir komite ile Z kuşağına deneyimsel pazarlama yapılması yönündeki önerimize Sayın Mehmet Nuri ERSOY sıcak yaklaştı konu ile ilgili detaylı projelerimizi sunmamızı istemiştir.

Toplantıda ana gündemimiz geleceğin turizmi yönünde gerçekleşmiş olup Sayın Bakanımız projelerimizi mantıklı yapılabilir projeler olduğunu vurgulamıştır.

Sayın Bakanımız Genç Turizmciler olarak bizlerin projelerine değer verdi ve ilgilendi. En kısa sürede projelerimizin detaylarını görüşmek adına tekrarda bir araya geleceğiz.

Toplantıya nadide ülkemizin farklı şehirlerinden katılarak bizlere destek veren paydaşlarımıza sonsuz teşekkür ederiz. Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a yakın ilgi ve alakalarından dolayı Genç TÜRSAB olarak teşekkür ederiz.”