Uçağı kaçırma derdi sona eriyor!

Son 5 yılda 2 buçuk milyon Polonyalı turist tatil için Türkiye'yi tercih etti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nce (DHMİ) geliştirilen “Uçuş Rehberim” uygulamasıyla uçağı kaçırma derdi ortadan kalkacak.

Uygulama hakkında açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ulaşımın tüm modlarında dijitalleşme vizyonumuzun ürünü bu yenilikçi uygulama, sizin yerinize seyahatlerinizi planlayarak hayatınızı kolaylaştıran gerçek bir rehber. Yükselmek için sağlam bir zemin gerekir. Zemininiz sağlam olsun diye havalimanı hizmetlerini tek bir uygulamada topladık. Uçuş takip ekranlarından, otoparktaki aracınızın konumuna kadar ihtiyaç duyduğunuz her bilgiyi kolayca edinmenizi sağlayacak #UçuşRehberim hizmetinizde” dedi.

Uçuş Rehberim’in özellikleri

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre Bakan Karaismailoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Uçuş Rehberim mobil uygulamamızla havalimanlarımızda herkes mobil uygulama üzerinden sunulan günlük 2 gigabayta kadar ücretsiz internetten faydalanabilecek. Uygulamadaki uçuş takip özelliği ile yolcularımıza göndereceğimiz anlık bildirimler sayesinde, uçak kaçırma dertlerini ortadan kaldıracağız. Yolcular artık Uçuş Rehberim sayesinde; uçuşlarını sosyal medya hesaplarından da takip edebilecekler. Uygulama sayesinde yolcular, havalimanlarındaki tüm hizmetleri de yine cep telefonlarından keşfedebilecekler. Uçuş Rehberim’in getirdiği diğer yenilik de ‘Aracım Nerede?’ hizmeti. Havalimanlarına aracını park eden yolcular bundan sonra araçlarını aramak zorunda kalmayacaklar.”

  • Tüm havalimanlarında kullanılması hedeflenen “Uçuş Rehberim” uygulaması bu alanlardaki yoğunluğun azaltılarak yolcular kaybettiği zamanı en aza indirebilecek.
  • Uygulamaya dahil edilecek “çek-gönder” hizmetiyle yolcuların sorunlarına en kısa zamanda hızlı ve etkili bir şekilde çözüm sağlanacak.
  • Yerli ve milli kaynaklarla geliştirilmesi planlanan “Canlı Uçuş Takibi” mobil uygulamasıyla yolcular uçuşlarını anlık takip edebilecek.
  • Havalimanlarında 2 GB kablosuz internet hizmetini ücretsiz olarak kullanabilecek kullanıcı dostu DHMİ #UçuşRehberim uygulaması Android cihazlarda PlayStore, iOS cihazlarda AppleStore üzerinden indirilebiliyor.

“ZAMANLA YARIŞAN YOLCULARIMIZIN YOLCULUĞU DİJİTALDE BAŞLAYIP DİJİTALDE BİTECEK”

Karaismailoğlu resmi Twitter hesabından da “Zamanla yarışan havayolları yolcularına hızımızla ayak uydurabilmek için ‘Uçuş Rehberim’ uygulamasını geliştirdik” notunu düştüğü uygulamayla ilgili şu tweeti paylaştı: