Bünyesinde SPA bulunduran oteller bu faaliyetlerini durduracak mı?

The Dome Spa

İçişleri Bakanlığı resmi sitesinden yaptığı açıklamada, koronavirüs yeni tedbirleri ve sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili sıkça sorulan soruları cevapladı. Bünyesinde yüzme havuzu, hamam, SPA, sauna, masaj salonu, sinema ve lunapark gibi yerleri bulunduran tesislerde bu bölümlerin faaliyetleri durdurulacak mı? Sorusunun cevabı bu sorular arasında yer alsa da Güvenli Turizm Sertifikasına sahip oteller için her hangi bir açıklama yer almamaktadır.

İşte İçişleri Bakanlığı resmi sitesinden yaptığı açıklamada, koronavirüs yeni tedbirleri ve sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili sıkça sorulan 5 soru içerisinde yer alan bu sorunun cevabı…

– Bünyesinde yüzme havuzu, hamam, spa, sauna, masaj salonu, sinema ve lunapark gibi yerleri bulunduran tesislerde bu bölümlerin faaliyetleri durdurulacak mı?

30.11.2020 tarih ve 20077 sayılı Genelgemizin 2’nci maddesine göre; yeni bir karar alınıncaya kadar yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetleri durdurulmuştur.

OTELLER AÇIK SPA’LAR KAPALI

Bu çerçevede ana faaliyet alanına herhangi bir kısıtlama getirilmeyen tesisler/işletmeler içerisinde bulunan yüzme havuzu, hamam, spa, sauna, masaj salonu, cep sineması ve lunaparkların da yeni bir karar alınıncaya kadar kapalı olması/hizmet vermemesi gerekmektedir.