TUI Almanya’dan 2021 yaz sezonu için iyimser tablo

Last Updated on 15 Aralık 2020 by Turizm Günlüğü

TUI Almanya’nın CEO’su Marek Andryszak, 2021 yaz sezonuna yönelik değerlendirmelerde bulundu. Andryszak, İspanya ve Yunanistan rezervasyonlarının güçlü bir seyir izlediğini açıkladı.

TUI Almanya’nın CEO’su Marek Andryszak, 2021 yaz sezonu için İspanya ve Yunanistan’a yönelik talebin güçlü bir seyir izlediğini, Yunanistan’ın özellikle aileler tarafından yoğun talep gördüğünü açıkladı.

Yunanistan’da 4 bin 500’den fazla otelde tatil imkanı sunan TUI Almanya, özellikle Girit, Rodos ve Kos adalarının oldukça popüler olduğunu açıkladı.

TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Tur operatörü tarafından yapılan açıklamada İspanya, Yunanistan’ın yanı sıra Türkiye ve İtalya’ya yönelik taleplerin de güçlü bir seyir izlemesi bekleniyor.

STEFAN BAUMERT: YURT İÇİ TATİLLER BÜYÜK ÖLÇÜDE DEVAM EDECEK

TUI Almanya’nın yöneticilerinden Stefan Baumert, “2021 yazında Akdeniz destinasyonlarına yönelik tatiller daha fazla talep görecek; diğer yandan yurt içi tatillere yönelik talep de önümüzdeki yıl büyük ölçüde devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

YURT İÇİ OTEL PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETTİ

Yurt içi tatillerin popüler hale gelmesi nedeniyle TUI, yurt içi otel portföyünü genişletti. TUI Almanya önümüzdeki yıl yurt içinde 2 bin 400 otelde tatil imkanı sunacak. Baumert’in tahminine göre, Almanya’nın Baltık Denizi kıyısı, 2021 yılında Almanya’nın en popüler tatil bölgesi olmaya devam edecek.

ALTI YENİ TUI BLUE OTELİ

Önümüzdeki yıl TUI Blue altı yeni otelini hizmete açacak. Almanya, Sylt’deki otelin yanı sıra Sicilya, Minorka, Dubrovnik, Maldivler ve Türkiye’nin önde gelen tatil bölgelerinden birinden yeni otellerini hizmete açacak.

TUI Almanya Turizm Direktörü Baumert, “Egzotizm arzusu ve egzotik destinasyonlara yönelik popülaritenin önümüzdeki yıl yeniden artacağı” yönünde tahminde bulundu.

ANDRYSZAK: ÖZELLİKLE PAKET TURLAR ÖNEMLİ TALEP GÖRECEK

Diğer yandan TUI Almanya CEO’su Andryszak, “2021 yılında önemli bir toparlanma göreceğimize inanıyorum. TUI, bu krizi atlatmak için önemli donanıma sahip. Seyahatlerin yeniden başlamasıyla özellikle paket turlar önemli talep görecek” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Touristik Aktuell