Rus turistler otellerde en çok bu hizmetleri talep ediyor

Coronavirus’e karşı alınan önlemler ve aşılama programlarıyla bu yıl daha fazla seyahat hareketliliği bekleniyor. Tatil destinasyonu olarak Türkiye’den vazgeçemeyen Rus turistler ise otellerde en çok bu hizmetleri arıyor.

2021 konaklama rezervasyonları verileri Rus turistlerin otellerde en çok hangi hizmetlere ilgi gösterdiğini ortaya koydu. Tvil.ru seyahat servisinin verilerine göre, Rus gezginler; kahvaltı, ücretsiz otopark ve hayvan getirme imkanının olduğu otelleri iki kat daha sık seçmeye başladılar.

Kış ve ilkbaharda havuzu ısıtmalı olan otellere olan taleplerinin 1,5 kat arttığı Rusların diğer en çok talep ettiği 10 hizmet arasında öğle ve akşam yemeği, Wi-Fi, küvetli banyo, balkon ve çift kişilik yatak gibi hizmetler yer alıyor.

Hamam veya sauna, oyun alanı, kablolu TV, otele özel bir plaj, yeşil alanı olan otel, ortak mutfak, televizyon ve oda içinde bir mutfak gibi özellikler “en çok talep gören hizmetler” listesinde ilk 10’a giremedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “Tatillerini yurt dışında geçirmek isteyen vatandaşlarımızı yapay bir şekilde ülkede kalmaya kesinlikle zorlamayacağız” açıklaması sonrası Rusların gözde destinasyonu Antalya’yı sevindirmişti. Bölge otelleri için ise bu veriler önemli bir kaynak olabilir.

Sektör temsilcilerinden Rus turist değerlendirmesi