Binbirdirek Sarnıcı’nda dijitalleşen akış üzerine sergi

Binbirdirek Sarnıcı’nda DALINÇ, dijitalleşen akış temalı sergi 11-13 Haziran 2021 tarihleri arasında sanatseverleri bekliyor. 

Tarihi yarımada, 11-13 Haziran 2021 tarihleri arasında T.C. Kültür Bakanlığı desteğiyle, PASHA Bank ana sponsorluğunda, Mezo Dijital tarafından düzenlenen dijital sanatların birçok alanına odaklanacak karma sergiye ev sahipliği yapacak. Binbirdirek Sarnıcı’nda gerçekleştirilecek serginin küratörü, Space Debris Art Kurucu Direktörü Seyhan Musaoğlu. Sergi, Istanbul Dijital Sanat Festivali’nin (IDAF) ilk tohumlarını atacak olan sergi olarak nitelendiriliyor.

Dijital sanatların birçok alanına odaklanacak karma sergide canlı performanslar, ses ve video enstalasyonları ile beraber son günlerde hızlı bir yükselişte olan NFT üzerine söyleşiler de yer alacak. Binbirdirek Sarnıcı’nın büyülü atmosferinde planlanan sergi, geçmiş geleneklerle harmanlanmış günümüz ritüellerine gönderme yapan bir yolculuğa davet ediyor.

IDAF’ın 2020 yılında “bağlantı_aranıyor” temasıyla yola çıktığı festivalin gelecek yıllarda büyüyerek gerçekleştirilmesi planlanıyor. Dalınç sergisi ile ilk etkinliğini düzenleyecek olan IDAF, bundan sonraki yıllarda da İstanbul’un tarihi dokusunda teknoloji ve sanatı sentezleyerek medya sanatlarının farklı perspektiflerine ev sahipliği yapacak.