CHP’den Turizmi Teşvik Kanunu teklifine tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Turizmi Teşvik Kanunu’nda değişiklik teklifiyle ilgili olarak, “Bu kanun teklifinin tek amacı, turizm bölgelerindeki belediyelerimizin yetkilerini merkezi yönetimde toplamaktır” açıklamasında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Turizmi Teşvik Kanunu’nda değişiklik öngören teklifi eleştirdi.

CHP’li Torun, konuya ilişkin bir yazılı açıklamada bulundu.

Torun, “Bu kanun teklifinin tek amacı, turizm bölgelerindeki belediyelerimizin yetkilerini merkezi yönetimde toplamaktır” ifadelerini kullandı.

Torun, konuya ilişkin olarak şunları kaydetti:

“Sandıkta kaybettiği belediyelerden intikam almak için her yolu deneyen, 19 yılda ülkemizin varlıklarını satıp satıp doymayanlar, şimdi de turizm bölgelerindeki belediyelerimizin taşınmazlarına ve yetkilerine göz dikmiştir. Biz, belediye başkanlarımızın hakkını kimseye yedirmeyiz. Bu hukuksuz teklifin Genel Kurul’da yasalaşmaması için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Birçok yönüyle Anayasa’ya aykırı olan bu teklifin, bu haliyle yasalaşması durumunda ise tüm hukuki girişimlerde bulunmaktan geri durmayacağız. Hukuksuzluktan medet uman bu iktidar da şunu bilmelidir, milletin, belediye başkanlarımıza verdiği yetkiyi ellerinden almaya çalışmak hukuksuzluktur. Milletimiz, iradesini hiçe sayanlara ilk seçimde gereken cevabı verecektir.”