Yunanistan Turizm Bakanı’ndan Rusya ziyareti

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis / Foto: GTP Greek Travel Pages

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, “Turizmi Yeniden Başlatma Planı” kapsamında Rusya’nın başkenti Moskova’da birtakım görüşmelerde bulunacak.

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, Rusya turizm sektörü temsilcileriyle bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere Rusya’nın başkenti Moskova’ya gitti.

Yunan Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Bakan Theoharis ve beraberindeki heyet bu ziyaret kapsamında, 2021 turizm sezonu için hedef pazarlardan gelecek turistler ve turizm hareketleri konularında koordinasyonun sağlanmasına yönelik görüşmeler gerçekleştirecek.

BAKAN YARDIMCISI İLE GÖRÜŞECEK

Yunan Turizm Bakanı Theoharis, 15 Nisan Perşembe günü Rusya Federal Turizm Ajansı (Rostourism) Başkanı Zarina Doğuzova ve Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanı Yardımcısı Dimitri Zverev ile görüşecek.

Yunan Bakan, bu görüşmelerde bu yıl yürürlükte olacak kuralların yanı sıra sınırların açılması için uyulması gereken protokoller olmak üzere turizmle ilgili tüm konu başlıklarına odaklanacak.

Diğer yandan Yunanistan ve Rusya arasında, turizm alanındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesine yönelik görüşmeler gerçekleştirilecek.

TUR OPERATÖRLERİNİN TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞECEK

16 Nisan Cuma günü Yunanistan Turizm Bakanı Theoharis, Rusya Federasyonu Kültür, Spor, Turizm ve Ulusal Politika Dairesi Başkan Yardımcısı Christopher Alexandrovich Konstantinidi ve Yunanistan’ın Soçi Fahri Konsolosu Dimitris Sarakianidis ile görüşmelerde bulunacak.

Bakan Theoharis’in Moskova programı kapsamında; Mouzenidis Travel, TEZ TOUR, Biblio Globus, Pegas Touristik, Ambotis, Coral Travel ve TUI Russia dahil olmak üzere Rusya’nın önde gelen seyahat ve turizm şirketlerinin temsilcileriyle gerçekleştirilecek toplantılar da yer alıyor.

Yunan Bakan ayrıca, “Yunanistan – Rusya Tarih Yılı 2021” etkinlikleri kapsamındaki Moskova’da düzenlenecek olan bir fotoğraf sergisinin açılışına da katılacak.

Şu an için Yunanistan, Rusya’dan haftada sadece 4 bin turisti kabul ediyor. Rusya’dan seyahat edenlerin yalnızca Atina, Selanik ve Kandiye havalimanlarına gerçekleştirilen uçuşlar kapsamında ülkeye giriş yapmalarına izin veriliyor.

Turizmi yeniden hareketlendirmek için anlaşma imzaladılar