3.5 milyon turisti yeniden kazanmak için harekete geçti

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis

Last Updated on 10 Mayıs 2021 by Turizm Günlüğü

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis yaz sezonu öncesi ülke ziyaretlerine bir yenisini ekledi. Bakan Theoharis, yaz sezonuna ilişkin görüşmelerde bulunmak için İngiltere’ye gitti.

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, ülkesinin turistlere kapılarını yeniden açmasına sayılı günler kala Londra’ya gitti.

Ziyaret kapsamında Theoharis’in üst düzey hükümet yetkilileri, Birleşik Krallık turizm ve havacılık sektörü temsilci ve yöneticileri ile bir araya gelmesi; 2021 yaz sezonu için İngiltere ile turizm hareketliliğinin yeniden başlaması ve geliştirilmesini teşvik etmeye yönelik görüşmelerde bulunması planlanıyor.

Yunan Turizm Bakanı, İngiltere Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Asya’dan Sorumlu Devlet Bakanı Nigel Adams ile görüşecek.

OKUMA ÖNERİSİ: Turizmi yeniden hareketlendirmek için anlaşma imzaladılar

Yunanistan Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, iki bakan yakın gelecekte İngiltere ile Yunanistan arasındaki seyahat kısıtlamasının kaldırılmasına ilişkin şartları görüşecek.

HAVAYOLU FİRMALARININ TEMSİLCİLERİ İLE GÖRÜŞECEK

Bakan Theoharis ayrıca İngiltere’nin önde gelen üç havayolu firması olan British Airways, easyJet ve Jet2’nun üst düzey yöneticileriyle de görüşecek.

Bakanlık tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada; İngiltere’nin Yunanistan için en önemli turizm pazarlarından biri olduğu ve 2019 yılında Yunanistan’ın İngiltere’den yaklaşık 3.5 milyon ziyaretçi ağırladığı hatırlatıldı.

Theoharis, Londra’da Bağımsız Tur Operatörleri Birliği’nin (AITO) yönetim kurulu üyesi ve Travel Foundation Başkanı Noel Josephides ile de görüşecek.

OKUMA ÖNERİSİ: Yunanistan Turizm Bakanı’ndan Rusya ziyareti