Türkiye, LocksBridge ile dünya sanat endüstrisinde bir ilki yaşıyor

Boğaziçili gençlerin kurduğu kültür-sanat girişimi LocksBridge, Türkiye’den IAMA (Uluslararası Sanatçı Menajerleri Birliği) üyesi olan ilk sanatçı menajerliği şirketi oldu.

Klasik müzik alanında faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve lider uluslararası klasik sanatçı menajerliği şirketi LocksBridge’in kurucuları iki genç girişimci Duygu Esenkar ve Onur Tahmaz. Boğaziçi Üniversitesi’nde ekonomi eğitimi alan iki genç girişimci, sanata ve müziğe duydukları derin tutkuları ile kendi alanları ve sanatı beraber kurguladıkları girişimleri LocksBridge vasıtasıyla global kültür-sanat endüstrisi ve Türkiye arasındaki köprü olmayı amaçlıyor. Böylece Türkiye’de kültür ekonomisini de canlandırarak kültür-sanat alanında Türkiye’nin de lider ülkelerden biri olması için çabalıyor. Alanlarında önde gelen birçok Türk sanatçıyı temsil eden LocksBridge, Türk sanatçıları da dünyaya tanıtma konusunda kararlı.

LOCKSBRIDGE, KLASİK MÜZİK ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN ULUSLARARASI SANATÇI MENAJERLİĞİ AJANSIDIR 

Çalışma biçimi ve ilkeleriyle benzerlerinden ayrılan LocksBridge, sadece Türkiye’deki sanatçılar ve kurumların dikkatini çekmiyor, aynı zamanda Avrupalı kurum ve kuruluşların da kendi bölgelerinden değil Türkiye’den bir kurum ile çalışmayı tercih etmesine sebep oluyor.

Dünyanın en önemli orkestralarından olan Hollanda Kraliyet Concertgebouw Orkestrası’na bağlı olan Concertgebouw Oda Orkestrası, İngiltere Veliaht Prensi Charles’ın himayesinde bulunan İngiliz Oda Orkestrası ve İtalya’nın ödüllü barok orkestrası Accademia Bizantina Güneydoğu Avrupa, Türkiye ve MENA bölgesinde LocksBridge tarafından temsil ediliyor.
1954 yılında İngiltere’de kurulan Uluslararası Sanatçı Menajerleri Birliği (IAMA), klasik sanatçı menajerleri ve konser acenteleri için dünya çapındaki tek birliktir. Londra merkezli IAMA, üye bölgelerde bir lobi kuruluşu olarak hareket etmenin yanı sıra üyeleri arasında da bilgi alışverişini kolaylaştırır.

LocksBridge’in kurucuları iki genç girişimci Duygu Esenkar ve Onur Tahmaz

LocksBridge Hakkında

Türkiye’nin ilk ve lider uluslararası klasik sanatçı menajerliği şirketiyiz! LocksBridge, klasik müzik alanında faaliyet gösteren uluslararası sanatçı menajerliği ajansıdır. Boğaziçili üç ortak tarafından 2019 yılında kurulan LocksBridge, her zaman yeniye evrilmeyi temel alan bakış açısı ile özellikle klasik müzik sektörü olmak üzere Türkiye ve global sanat ve eğlence endüstrisi arasındaki iletişimin etkili, verimli ve bütüncül olması misyonu ile çalışır. Proaktif, yaratıcı, çok yönlü ve dinamik ekibimizle başta Türk sanatçılar olmak üzere alanlarının en iyi sanatçılarını uluslararası arenada tanıtarak, layık oldukları sahnelerde yer almaları için çalışıyoruz. Türkiye ve dışında güvenilir ve güçlü partnerlerimiz ile beraber çalışıyor; birlikte çalışmanın enerjisine inanıyoruz. Sanatçı menajerliğine ek olarak bugünün dünyasında hem kendimizi hem partnerlerimizi hem de LB Artists’i doğru konumlandırabilmek için kreatif ve dijital olanakları sonuna kadar kullanıyoruz. Çok boyutlu iş yapımız ve çok katmanlı çalışma biçimimizle LocksBridge Türkiye’nin ilk ve lider uluslararası klasik sanatçı menajerliği şirketidir.

https://locksbridge.net/tr | Instagram | Facebook | LinkedIn
Duygu Esenkar: https://locksbridge.net/tr/team/duygu-esenkar/
Onur Tahmaz: https://locksbridge.net/tr/team/onur-tahmaz/
IAMA: https://www.iamaworld.com/
________________________________________
İLETİŞİM BİLGİLERİ
E-posta: press@locksbridge.net
Adres: Veko Giz Plaza 3/79 Maslak, Istanbul 34398 TR