Turizmde KDV indirimi desteği uzatıldı

Türk Lirası

‘KDV desteği uzatılacak mı?’ sorusu Kabine Toplantısı ile netleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, turizmde KDV indirimi desteğinin 1 ay daha uzatıldığını açıkladı.

Dünkü (21 Haziran) kabine toplantısı sonrası Kovid-19 ile mücadele ve kısıtlamalarla ilgili olarak halka seslenen Erdoğan’ın Türkiye’nin yeni planını açıklamasının ardından gözler turizm sektörüne çevrildi. Okuma önerisi: Kısıtlamalar kalkıyor

Turizm sektörüne yönelik katma değer vergisi (KDV) indirimi desteğinde sürenin 31 Temmuz’a kadar uzatılmasına karar verildi.

Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, konaklama tesislerindeki geceleme hizmetlerine yönelik KDV’yi yüzde 8’den yüzde 1’e indiren desteğin süresi 30 Haziran’dan 31 Temmuz’a kadar uzatıldı.

Dört gün önce katıldığı bir otel açılışında konuşan Erdoğan, “Turizmde KDV noktasındaki desteği Haziran sonuna kadar uzattık, Bakanımız Mehmet Bey, ‘1 ay daha uzatalım’ diyor. Pazartesi günü Kabine Toplantımızda bu müjdeyi veririz” ifadelerini kullanarak konuyla ilgili önceden beklenen kararın sinyalini vermiş oldu.

Erdoğan açıkladı: Turizmde KDV desteği 1 ay daha uzayabilir!