İptal ve aksayan Düsseldorf uçuşları için Pegasus’tan açıklama

Pegasus
Pegasus Karadağ uçuşları

Last Updated on 3 Temmuz 2021 by Yaşar Çelik

Pegasus Havayollarından aksayan Almanya uçuşlarına ilişkin gazetemize bir açıklama geldi. Açıklamada kısaca “Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’nda hizmet aldığımız handling şirketinin 12 çalışanının rapor alarak göreve gelmemesi ile Düsseldorf’tan Türkiye’ye olan uçuşlarımızda iptal ve aksaklıklar meydana gelmiştir” denildi. 

Pegasus Havayolları ile Türkiye’ye uçmak isteyen Türkler, dün akşam saat 16.00’dan sonra Düsseldorf Havalimanı’nı doldurmaya başladı. İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerin yanı sıra, Samsun, Antalya ve Trabzon’a uçacak yolcular da alana geldi. Ancak Pegasus’un 6 kontuarından sadece ikisi açıktı ve corona belgeleri, aşı belgeleri gibi ek kontroller nedeniyle bekleyişler 4-5 saati aştı. Cumartesi günü Türkiye’ye yapılacak 5 sefer de iptal edildi. Düsseldorf’tan planlanan 17 seferin hiçbiri gerçekleştirilemedi. Bazı uçuşlar bir gün gecikmeli olarak gerçekleştirilirken, kaos devam ederken Pegasus’tan Türkiye’nin en çok okunan Turizm Gazetesi Turizm Günlüğü‘ne iptal seferlere ilişkin bir açıklama geldi.

https://www.facebook.com/TurizmGunlugu/
https://www.facebook.com/TurizmGunlugu/

İPTAL VE AKSAYAN SEFERLERE İLİŞKİN PEGASUS’TAN TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TURİZM HABER SİTESİ TURİZM GÜNLÜĞÜ’NE YOLLANAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Konuyla ilgili gazetemize Pegasus’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*2 Temmuz 2021 Cuma günü Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’nda hizmet aldığımız handling şirketinin, planlanan uçuşlarla ile ilgili 1 ay öncesinden bilgisi ve onayı olmasına rağmen, uçuş günü sabahı 12 çalışanının rapor alarak göreve gelmemesi ile yaşanan personel yetersizliği nedeniyle, Düsseldorf’tan Türkiye’ye olan uçuşlarımızda elimizde olmayan iptal ve aksaklıklar meydana gelmiştir.

*Bu aksaklık sebebiyle, bugün (3 Temmuz 2021) Düsseldorf’tan gerçekleştirilmesi planlanan uçuşlarımızın rotası değiştirilmiştir. Seferlerimizde seyahat edecek misafirlerimizin mağduriyetleri giderilmek üzere, karayoluyla Almanya’da Düsseldorf’a en yakında bulunan Münster Osnabrück Havalimanı, Köln Bonn Havalimanı, Frankfurt Uluslararası Havalimanı ve Paderborn Lippstadt Havalimanı’na yönlendirilmiştir. Uçuşlar bu meydanlardan Türkiye’ye gerçekleştirilmektedir.

*Farklı meydanlara yönlendirilen uçuşların yanı sıra gerçekleştirilemeyen Düsseldorf-Türkiye uçuşlarımızın telafisi için 3 Temmuz 2021 Cumartesi, 4 Temmuz 2021 Pazar, 5 Temmuz 2021 Pazartesi ve 6 Temmuz 2021 Salı günleri ilgili rotada ilave seferler planlanmaktadır.

https://www.instagram.com/turizmgunlugu/
https://www.instagram.com/turizmgunlugu/

*Elimizde olmayan ve bilgimiz haricinde gerçekleşen bu aksaklığın giderilmesi için yetkililer ile görüşmelerimiz devam etmekte olup misafirlerimizin mağduriyetini gidermek adına çalışmalarımız sürmektedir. Çalışmalarımızla eş zamanlı olarak misafirlerimizle birebir irtibata geçilerek telafi yönünde alacağımız aksiyonlar kendileriyle de paylaşılacaktır. Ayrıca misafirlerimiz yurt içinden 0850 250 67 02, yurt dışından ise 0090 850 250 67 77 numaralı çağrı merkezinden destek alabilecektir.