Fatih Kartal’ın yeni görev yeri belli oldu

Deneyimli turizmci Fatih Kartal
Deneyimli turizmci Fatih Kartal

Kaya Istanbul Fair&Convention Hotel’deki Odalar Bölümü Müdürü görevinden geçtiğimiz aylarda ayrılan deneyimli turizmci Fatih Kartal, Katar Merkezli UCC Holding’da göreve başladı.

Kaya Istanbul Fair & Convention Hotel’i Odalar Bölümü Müdürü Fatih Kartal, yazılı bir açıklama yaparak 25 Mart 2015 tarihi itibari ile görev almış olduğu Kaya İstanbul Fair & Convention Hotel’deki görevinden ayrıldığını ve Katar Merkezli UCC Holding bünyesinde göreve başladığını açıkladı.

Fatih Kartal’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Değerli iş ortaklarımız, sevgili dostlarım ve takım arkadaşlarım;

Belirli aralıklarla ülkemizde yaşanan siyasi ve ekonomik krizlerle boğuşan, emek ve özveri ile bu krizlerin üstesinden gelen Turizm sektörümüz son 2 yılda pandemi nedeniyle büyük sıkıntılarla yüz yüze kalmıştır. Ülkemizin önemli gelir kaynağı ve bütçe açığının önemli kısmını kapatan turizm endüstrisi, gerekli desteği otoriteden almadığını üzülerek belirtmek isterim.

Yetişmiş iş gücünün sektörde kalması ve endüstrinin canlanması için uzun vadeli kararların alınmaması bazı sektör emekçilerini sektörden uzaklaştırmış, bazılarını ise ülkeden ayrılarak deneyimlerini başka ülkelerde paylaşma kararını aldırmıştır.

Pandemi nedeniyle kan kaybı yaşayan turizm endüstrisinin tekrar canlanması için turizm yatırımlarının ve ülke tanıtımının doğru stratejilerle yapılması gerektiği gibi bir an önce turizm meslek yasasının yürürlüğe geçirilmesi elzemdir.

2015 yılında Duty Manager olarak göreve başlamış olduğum ve 2017 yılı itibariyle Odalar Bölümü Müdürü görevine taltif edildiğim Kaya İstanbul Fair & Convention Hotel’den 16 Temmuz 2021 tarihinde şahsi tercihimle ayrıldığımı değerli basına bildirmek isterim.

Bu vesile ile görevimde bulunduğum bu süre zarfında bana destek veren tüm çalışma arkadaşlarıma, genel müdürüm ve yönetici arkadaşlarıma, beni destekleyen paydaşlarımıza, misafirlerimize ve değerli aileme bir kez daha teşekkür etmek isterim.”

Fatih Kartal, sahip olduğu Secra Danışmanlık firmasının yanı sıra Katar Merkezli UCC Holding bünyesinde çalışmalarına devam edeceğini açıkladı.

Fatih Kartal Kimdir?

Otelcilik serüvenine 2005 yılında Antalya’da başlayan Fatih Kartal, başarılı kariyer hayatında; Amerika Birleşik Devletinde ve İstanbul da 4 ve 5 yıldızlı otellerinde görev almıştır.  İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Kartal, Çukurova Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi Konaklama işletmeciliği bölümünden mezunu olup İstanbul Arel Üniversitesinde Otel İşletmeciliği üzerine master yapmıştır. Fatih Kartal, evli ve 1 erkek – 1 kız 2 çocuk babasıdır.