Rusların yılbaşı tatili tercihlerinde üç ülke öne çıkıyor

Rus tur operatörlerinin beklentisi Rusların yeni yıl tatili tercihini Türkiye’nin yanı sıra Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden yana kullanacağı yönünde…

Rusya’daki tur operatörleri, yaz sezonunu kapatan ülkede Rusların yeni yıl tatilleri için Türkiye, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) seçeceğini tahmin ediyor.

Yurt içi tatil seçeneklerinin şu anda satış lideri olmaya devam ettiğine işaret eden turizm sektörü temsilcileri, ancak bu taleplerin geçici olduğunu vurgularken, iç turizme rakip olan Türkiye, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin yakın zamanda aktif satış tur satışı faaliyetlerine başlayacağını dile getirdi.

“YILBAŞI TATİL TURLARINA YÖNELİK TALEP AKTİF BİR ŞEKİLDE YÜKSELDİ”

Türkiye ve Mısır’la birlikte egzotik tatil destinasyonları için kış turları satışlarının Kasım – Aralık ayına yaklaştıkça artacağını bildiren Rusya’nın en büyük tur operatörlerinden Intourist yetkilileri, turistler için coronavirüs kısıtlamalarının olmadığı bu yönlerde yılbaşı tatil turlarına yönelik taleplerin aktif bir şekilde yükseldiğini açıkladı.

LİDER SOÇİ

Gazetemru.com’un haberine göre; Level.Travel seyahat acentesi tarafından yapılan açıklamada, iç turizmde yılbaşı tatili seçenekleri arasında Soçi’nin lider olduğu belirtilirken, yeni yıl turlarında iki kişilik yemek hariç 7 gecelik konaklama ortalama maliyetlerinin 28 bin Ruble’ye ulaştığı da aktarıldı.

Yakın zamanda Türkiye’ye en uygun uçak biletlerinin bulunabileceği dönemler hakkında bilgi veren tur operatörü TUI Russia, tatilcilerin genellikle çocuklarını eğitim öğretim yılının başlangıç tarihi olan 1 Eylül’e hazırladığını, bu yüzden sonbaharın ilk günlerinde Türkiye’ye uçak biletlerinde en düşük talebin yaşandığı dönem olduğunu ifade etmişti.

“EN POPÜLER ÜLKENİN YİNE TÜRKİYE”

TUI Russia Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, Eylül ayında tatil yapmayı planlayanların çoğunu çocuklarının ilk eğitim gününe hazırlanmak için tatil planını daha sonraki bir zamana ertelediği belirtilirken, Eylül ayı destinasyonları arasında en popüler ülkenin yine Türkiye olduğu da vurgulandı.

Eylül destinasyonları arasında Rusların en çok ilgi gösterdiği ülke olan Türkiye’ye şimdiden satılan biletlerin oranının yüzde 24’e ulaştığını ifade eden TUI yöneticileri, ülkenin aynı zamanda tur maliyeti açısından da lider olduğunun altını çizdi.