İç turizmi geliştirmek için Rusya’dan altyapı atağı

Rusya Başbakan Yardımcısı Marat Khusnullin

Last Updated on 29 Eylül 2021 by Turizm Günlüğü

Rusya’da turistik beldelere yakın 380’den fazla yol onarılacak.

Altyapı ve İnşaattan Sorumlu Rusya Başbakan Yardımcısı Marat Khusnullin, ülkedeki turistik alanlara giden 380 bölgesel otoyolun yıl sonuna kadar yenileneceğini açıkladı.

Khusnullin resmi Instagram hesabında yaptığı açıklamada, hükümetin ulusal turizm projesi kapsamında bu yılın sonuna kadar ülkedeki popüler turistik destinasyonlara giden 380’den fazla bölgesel otoyol ve yolu yenileyerek hizmete açacağını bildirdi.

Başbakan Yardımcısı Khusnullin, iç turizmde karayoluyla ulaşımı rahatlatacak projede çevre yollarının 700 kilometresinin yenileneceğini, toplam 2 bin kilometrelik yolda da yeniden asfalt çalışması yapılacağını sözlerine ekledi.

“KIRIM TAMAMEN FARKLI BİR DÜZEYE ULAŞACAK”

Daha önce Khusnullin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başkanlığında gerçekleştirilen hükümet toplantısında yaptığı konuşmada, bu yıl içerisinde ülkenin karayolu ulaşımındaki yüksek kaliteli otoyollarının payının yüzde 73 oranlarına çıkarılacağını belirtmişti.

Yakın zamanda Rossiya 24 federal televizyon kanalına konuşan inşaattan sorumlu Başbakan Yardımcısı, Kırım’ın ekonomik açıdan birçok eksiği bulunduğunun altını çizerek, “Yaklaşık 1 trilyon Ruble’ye varan özel yatırımın gelmesi için iş koşulları yaratmamız gerekiyor. O zaman Kırım tamamen farklı bir düzeye ulaşacak” diye konuşmuştu.

Khusnullin, bölgenin sosyo-ekonomik kalkınması için federal çapta projelerin uygulanması gerektiğini söylerken, Kırım’ın altyapısının çok zengin ve çeşitli olarak değerlendirildiğini, yarımadaya yatırım çekmek için tüm koşulların yaratıldığını belirtti.

“Kırım’ın sadece ülkemizin değil, dünyanın da bir incisi olduğundan şüphem yok. Tatil ve turizm açısından her şey var. Denizde dinlenebilir, kültürel yerlere gidebilir, dağlarda yürüyüş yapabilir, sağlığınıza dikkat edebilirsiniz” diyen Marat Khusnullin, Ukrayna tarafından su sıkıntısı yaşanan Kırım’da su ihtiyacının giderilmesi için Azak Denizi’nde içme suyu çalışmalarının Eylül ayında sonlanacağını sözlerine ekledi.