Rus tur operatörleri İstanbul programlarını açıklamaya başladı

2021 – 2022 Kış Sezonu’nda Rus turistlerin gözde destinasyonu olarak açıklanan İstanbul için; Rus tur operatörleri programlarının detaylarını açıklamaya başladı.

2021 yılının ilk 8 ayında Rusya’dan İstanbul’a gelen ziyaretçi sayısı Ocak – Ağustos 2019 dönemi rakamlarının sadece %15 gerisinde kaldı.

Yine 2021 yılının ilk 8 ayında, 2020 yılı Ocak – Ağustos dönemine göre İstanbul’a gelen Rus ziyaretçi sayısı %78 oranında artış gösterdi.

15 Nisan – 21 Haziran tarihleri arasında Rusya ile Türkiye arasındaki hava trafiği, uçuşlar kesintiye uğramasaydı 2021 yılının ilk 8 ayında İstanbul’u ziyaret eden Rus turist sayısında önemli bir artış kaydedilebilirdi.

SONBAHAR VE KIŞ DÖNEMİNDE İSTANBUL’A YOĞUN İLGİ

2021 Sonbahar – Kış döneminde herhangi bir seyahat kısıtlamasının olmaması halinde İstanbul, Rus ziyaretçi rakamlarında rekor kırabilir.

Rus yetkililerin tahmin ve öngörülerine göre, Eylül – Aralık 2021 döneminde yaklaşık 250 bin Rusya vatandaşının İstanbul’a gelmesi öngörülüyor.

Rus tur operatörü Intourist’in Halkla İlişkiler Direktörü Daria Domostroeva, en yoğun talebin Sultanahmet bölgesindeki 4 yıldızlı otellere yönelik olduğunu belirtti.

Rus tur operatörlerinin önemli bir kısmı kış tarifelerine 15 Ekim’den itibaren başlamayı planlıyor.

RUS TUR OPERATÖRLERİNİN İSTANBUL KIŞ SEZONU PROGRAMLARI

Pegas Touristik

Pegas Touristik, 2021 – 22 Kış Sezonu için İstanbul’a yönelik uçuş programı ve kapasitesiyle ön plana çıkıyor. Pegas Touristik, İstanbul programıyla 2021 – 2022 kış sezonu için açık ara en güçlü tur operatörü konumunda.

Pegas Touristik, İstanbul’a yönelik kapsamlı bir uçuş programı sunuyor. Tur operatörü, İstanbul uçuşlarını havayolu firması Nordwind Airlines ile gerçekleştirecek.

NORDWIND AIRLINES’IN 2021 – 22 KIŞ SEZONU İSTANBUL UÇUŞLARI ŞU ŞEKİLDE:

Moskova: Haftanın her günü Boeing 737-800 ile İstanbul’a uçacak.

St. Petersburg: Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma ve Cumartesi olmak üzere haftada 5 uçuş

Nizhny Novgorod: Salı ve Cumartesi olmak üzere haftada 2 uçuş

Kazan: Çarşamba, Perşembe ve Pazar olmak üzere haftada 3 uçuş

Yekaterinburg: Perşembe ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada 2 uçuş

Ufa: Çarşamba ve Pazar olmak üzere haftada 2 uçuş

Rostov-on-Don: Pazartesi ve Cuma günleri / Haftada 2 uçuş

Perm: Çarşamba ve Cuma olmak üzere haftada 2 uçuş

Mineralnye Vody: Salı, Perşembe ve Pazar / Haftada 3 uçuş

Nalçik: Pazartesi ve Cuma olmak üzere haftada 2 uçuş

Pegas Touristik, talebe göre Rusya’nın diğer kentlerinden de İstanbul’a yönelik ek uçuşlar düzenleyebileceğini de açıkladı.

TUI Russia

Bir diğer tur operatörü TUI Russia da bu yılki kış sezonunda İstanbul’a yönelik programını genişleteceğini duyurdu.

TUI Russia’nın 2021 Kış Sezonu programı kapsamında Moskova’dan İstanbul’a yönelik charter uçuşları 4 Kasım’da başlayacak ve ilk etapta 10 Mart 2022 tarihine kadar devam edecek.

Rus tur operatörü İstanbul’a yönelik uçuşlarını Ural Airlines ile Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere haftada iki gün gerçekleştirecek.

TUI Russia, İstanbul’a yönelik 3 ve 14 gecelik tatil paketleri sunacak.

Intourist

Intourist ise Rusya’nın 13 kentinden İstanbul’a uçuş düzenlemeyi planlıyor. Intourist, İstanbul tatillerinin yanı sıra İstanbul’un da içeresinde yer aldığı Yalova ve Bursa gibi çevre illeri de kapsayan tatil paketleri sunacak.

Biblio – Globus

Biblio Globus ise Aeroflot, Türk Hava Yolları ve Rossiya Airlines’ın tarifeli uçuşlarıyla oluşturduğu İstanbul programını satışa çıkaracak.

Rossiya Airlines’ın kış sezonuna yönelik İstanbul uçuşları; 8 Ekim’den itibaren Moskova ve St. Petersburg kentlerinden başlayacak. Uçuşlar, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada üç kez gerçekleştirilecek.

Diğer tur operatörleri

Rusya’da faaliyet gösteren diğer tur operatörleri arasında yer alan ANEX Tour, Coral Travel ve TEZ Tour da şu an için kış sezonuna yönelik olarak talep üzerine düzenli tarifeli uçuşlar ile İstanbul’a yönelik şehir ve gezi turları sunuyor.