Alman tur operatörü otelcilik alanında büyümek istiyor

Sentido Punta de Mar Hotel

Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinden DER Touristik, pandemi sonrası dönem için otelcilik alanındaki büyümesine hız vermek istiyor.

DER Touristik, otelcilik ve konaklama alanında büyüme hedefleri doğrultusunda 2021 yılının başında DER Touristik Group Hotels & Resorts (DTHR) birimini oluşturmuştu.

DTHR CEO’su Georg Schmickler, “Pandeminin olumsuz koşullarına rağmen, grup otellerinin kazançlarından ve doluluk rakamlarından memnun” olduklarını açıkladı.

Schmickler; “2021 yılında Yunanistan çok iyi bir seyir izlerken, Kuzey Afrika destinasyonları için zor bir süreç geride kaldı” dedi.

DER Touristik’in otel markalarından Sentido ve Iti markalarının 2019 yılında duyurulan birleşme kararı pandemi nedeniyle ertelenmişti.

Schmickler, “Iti otellerinin Sentido çatısı altında faaliyet göstermesi konusunda anlamaya vardık” açıklamasında bulundu.

“Otel grubu olarak otel portföyüne yeni oteller eklemeyi planladıklarını” belirten Schmickler; “Öncelikli amaç ve hedefimiz İspanya ve Yunanistan gibi tur operatörleri ve tatilciler arasında popüler olan ve talebin yüksek olduğu destinasyonlarda yeni oteller açmak istiyoruz” dedi.