Hanife Bayram: tatilmil.com her bütçeye uygun tatil paketleri sunuyor

tatilmil.com Kurucusu (Habay Turizm ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı) Hanife Bayram

Last Updated on 23 Aralık 2021 by Yaşar Çelik

Yeni kurulan online tatil platformu tatilmil.com, tüm tatil seçenekleri için her bütçeye uygun paketler sunuyor. tatilmil.com Kurucusu (Habay Turizm ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı) Hanife Bayram, markanın hikayesini ve hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlattı.

Tatilmil.com Kurucusu ve Habay Turizm ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hanife Bayram “yarı ticari, yarı sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurduğumuz şirketimiz” olarak tanımladığı tatilmil.com markası ve online tatil platformu hakkında açıklamalarda bulundu.

Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiğini belirten Hanife Bayram, tatilmil.com’un kuruluş sürecinde hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesini de paylaştı.

Hanife Bayram, online tatil platformu tatilmil.com ile her bütçeye uygun tatil imkanı ve müşterilerine satın aldıkları tatillerle “mile” biriktirme fırsatı sunacaklarını açıkladı.

tatilmil.com’un faaliyetlerini, sunduğu hizmetleri, hedeflerini Hanife Bayram’dan dinleyelim:

Öncelikle kısaca sizi tanıyabilir miyiz? Turizm sektöründe çalıştığınız firma ve üstlendiğiniz görevlerden kısaca bahsedebilir misiniz?

1989, Zonguldak doğumluyum. Liseyi okul birincisi olarak bitirdim. İstanbul Üniversitesi İşletme Marka Yönetimi bölümü mezunuyum.

Öğrencilik dönemimde önemli isimlerden birebir uygulamalı eğitimler aldım. Ecco Genel Müdürü Deniz Erda, Demsa Group Genel Müdürü Ahmet Sabih Dalyancıgil, Varta Satış Koordinatörü Esra Ozansoy gibi birçok değerli isimden eğitimler almam beni marka yaratma alanında oldukça cesaretli kıldı. Ve bir rol model olarak bu iş insanlarını örnek aldım diyebilirim.

Aslında iş hayatını öğrencilik dönemlerimde yaşayarak öğrendim diyebilirim.

Örneğin, Deniz Erda Hocamız o dönem Mavi Jeans’ın CEO’suydu ve bizi bayi toplantılarına bile götürür, fizibilite çalışmaları dahi yaptırırdı. Çok verimli bir eğitim hayatım oldu. Bu bölüm Tescilli Markalar Derneği iş birliği ile kurulmuştu ve bölümün ilk mezunlarındandım.

Sonrasında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdim.

Turizm ile ilk tanışmam şu şekilde oldu: İstanbul Üniversitesi’nde eğitimime devam ederken “İstanbul Üniversitesi & Tatilsepeti” iş birliğinde düzenlenen turizm eğitim programlarına katıldım ve “Uygulamalı Turizm Eğitimi” başarı sertifikası almaya hak kazandım. Turizmle ilk tanışmam bu şekilde oldu.

Üniversitedeki öğrencilik yıllarımda Tatilsepeti Kurucu Ortaklarından Suat Gücel’den birebir eğitim alma fırsatım oldu ve bu eğitimler turizm kariyerimi seçmemde büyük bir vesile oldu. Üzerimde emeği büyüktür.

Okuldan mezun olduktan sonra ilk profesyonel iş hayatıma 19 yaşında iken Carrefoursa Genel Müdürlük fiyatlandırma departmanında başladım. Sonrasında Garipoğlu Şirketleri’nde operasyon departmanlarında aktif rol aldım. Ve tekrar rotamı turizme çevirme kararı alarak Tatilsepeti’nde Fiyatlandırma Departmanı’nda iş hayatıma devam ettim.

Burada turizmin her alanında aktif ve başarılı çalışmalarım oldu. Hem yurtiçi oteller hem yurtiçi ve yurtdışı turlar ile cruise alanlarında oldukça fazla deneyimlerim oldu. Çalıştığım turizm şirketlerine çok emek verdim.

İşimi severek ve büyük çaba sarf ederek yapıyordum. En son olarak Demet Sabancı’ya ait turizm firmalarında pazarlama yöneticiliği görevini üstlendim.

tatilmil.com’un kuruluş süreci hakkında kısa bir bilgi alabilir miyiz?

Tatilmil markası, benim için çok değerli ve çok özel bir marka açıkçası. Tüm emeğimi, tüm zamanımı, tüm benliğimle ortaya koyduğum bir marka. Çok fazla emek var. Uykusuz geceler, stresli zamanlar derken sonunda istediğime ulaştım. Kurulma süreci yeni olsa bile, hep aklımda olan, uzun yıllar hayalimdeki bir projeydi. Kendime ait bir marka yaratmayı ta üniversite zamanlarından beri hayal ediyordum.

TATİLMİL’İN HİKAYESİ

Tatilmil’in hikayesi bambaşka. Tatil ismi ile başlayan domainler hep birileri tarafından alınıp bekletiliyor, çoğu faaliyette bile olmuyor. Ben bu markayı çok istiyordum ve alan adı başka birine kayıtlı görünüyordu. Çok üzülmüştüm o zamanlar. Sürekli kontrol ediyor ve bu domain kesinlikle benim olmalı diyordum. Hatta o kadar umutluydum ki düşüncemde bir logo bile tasarlamıştım. Sonra birden ansızın 2018 yılında markanın alan adı bana geçti. Çok sevinmiştim. Bu hedeflerime ulaşmam için ilk işaret ve hayallerimi gerçekleştirmek için iyi bir fırsattı. Çünkü her zaman istediğim en ufak bir şey gerçekleşse bile, bunun bir işaret olduğuna inanırım.

2021 yılında bu projemi KOSGEB’e sundum ve projem onaylandı. KOSGEB Kadın Girişimci işletmesi olmaya hak kazandım. Sanırım turizm sektöründe KOSGEB Destekli Kadın Girişimci olarak sadece ben varım.

Çalıştığımız oteller, tedarikçiler ve tur şirketleri bunu duyunca çok seviniyor ve beni ayrıca destekliyorlar. Sektörde böyle olumlu karşılanmak ve desteklenmek motivasyonumu daha da artırıyor. Umarım her kadın girişimci hedeflerine en kısa sürede ulaşır. Bu çok zor değil, yeter ki içten bir şekilde isteyin ve asla vazgeçmeyin.

Web sitemin tasarımından, yazılımına kadar tüm aşamalarıyla bizzat kendim ilgilendim. Uzun çalışmalar sonucu güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir site haline getirdik. İşin arka kısmında her gün çalışan uzman bir yazılım ekibimiz var. Bu sebeple misafirlerimiz güvenli bir şekilde online rezervasyon yapabilirler.

“%100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BİZİM İÇİN ESASTIR”

Şu anda internette bir tane bile şikayetimiz yok. Bizim için %100 müşteri memnuniyeti esastır. Misafirlerimiz bu durumdan çok memnunlar. İptal, iade süreçlerinde de misafirlerimizi asla mağdur etmedik. Onları bekletmeden iadelerini hemen sağladık. Ayrıca ulaşılması çok kolay bir firmayız.

7/24 HİZMET VEREN WHATSAPP HATTI

Misafirlerimiz web sitemize girdiklerinde anınca canlı destekten yazabiliyorlar. 7/24 Hizmet veren bir de WhatsApp hattımız var. Bu uygulama sayesinde misafirlerimiz kendilerini özel hissedebiliyor. Bizim isteğimiz de zaten bu. Çünkü her misafir bizim için VIP misafirdir. Hatta WhatsApp hattımız bir süre sonra sohbet havasına bile dönüşüyor. Misafirlerimizi seviyoruz, onların da bizi sevdiğine eminiz. 😊  Onlarla iletişim halindeyken kendimize yapılmasını istemediğimiz hiçbir davranışı yapmayız ve empati içinde sorularına yanıt veririz.

tatilmil.com Kurucusu (Habay Turizm ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı) Hanife Bayram

TATİLMİL’İN SUNDUĞU HİZMETLER

tatilmil.com markası hangi alanlarda, hangi segmentlerde faaliyet gösterecek?

Tatilmil.com online bir tatil platformudur. Yurtiçi ve Yurtdışı Otel Konaklamaları, Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar, Gemi Turları, Vize Hizmeti, Araç Kiralama ve Transfer Hizmetlerimiz başlıca hizmetlerimizden bazıları.

Tatil arayışında olan tüm misafirlerimizin tüm ihtiyaçlarına anında karşılık vermek için kurulduk.

Misafirlerimiz tatil rezervasyonlarını yaparken, birden fazla siteyi araştırarak farklı sitelerden ayrı ayrı rezervasyon yaptırmasınlar diye kuruldu. Yani misafirlerimiz bir yurtdışı turuna katılırken, vize başvurularını da bizim aracılığımızla yapabilecekler.

Otel rezervasyonu yaptıran bir misafirimiz, sitemiz üzerinden uçak biletini de alabilecek ve araç kiralama, transfer hizmeti almak istiyorsa bunu da yine web sitemizden yapabilecek. Gemi turuyla seyahat etmek isteyen bir kitle tüm gemi turları seçeneklerini en avantajlı fiyatlarla ve erken rezervasyon imkanıyla yapabilecekler. Yurtiçi turlar ve günübirlik kültür turlarını da web sitemizde görebilecekler. Ayrıca kurumların da ihtiyaçlarını karşılamakta, grup rezervasyonlarında ve kurumsal rezervasyonlarda avantajlı fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Bunun için bizi aramaları, e-posta göndermeleri veya Whatsapp’tan yazmaları yeterli 😊

“HER DESTİNASYONUN KİTLESİ AYRIDIR”

tatilmil.com hangi destinasyonlar için tatil programları, tatil imkanları sunacak? Özellikle ağırlık verdiğiniz destinasyonlar varsa; bunlardan bahsedebilir misiniz?

Tatilmil.com olarak hedefimiz birçok tedarikçiyi tek bir çatı altında toplamak. Bu sebeple dünyanın tüm destinasyonlarına tatil paketlerimiz mevcut ve çeşitlerimiz oldukça fazla. Çünkü biz biliyoruz ki her destinasyonun kitlesi ayrıdır.

Kimi Afrika ülkelerine seyahat etmek istiyor, kimine Avrupa tatili veya Türkiye tatili daha cazip gelebiliyor.

TATİLMİL.COM’DA TÜM TATİL SEÇENEKLERİ İLE HER BÜTÇEYE UYGUN PAKETLER MEVCUT

İşte bu sebeple dünyanın her yerine açıldık. Türkiye’de tatil yapmak isteyenler için; Antalya, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Çeşme, Alaçatı ve daha birçok tatil bölgesindeki otellerle çalışıyoruz. Kimi misafirlerimiz kültür turlarını çok seviyor. Bu noktada Ege Akdeniz Turları, Mavi Yolculuk Turları, Kapadokya Turları, GAP ve Karadeniz Turları en fazla hizmet verdiğimiz destinasyonlar.

Yurtdışında ise Balkan Turları, Ukrayna Turları, İtalya Turları, Benelüx Turları, Avrupa Turları, Amerika ve Afrika Turları, Dubai, Fas Turları, Balayı için Maldivler, Bali, Seyşeller ve Mısır Turları en çok hizmet verdiğimiz alanlardır.

Bizde tüm tatil seçenekleri ile her bütçeye uygun paketler mevcut.

Tatilciler, seyahat severler neden tatilmil.com’u tercih etmeliler? Hangi avantajları sunuyorsunuz?

tatilmil.com daha kuruluş aşamasından itibaren sosyal sorumluluk projelerine önem veren bir firma olarak faaliyetlerine başladı. Web sayfamızda da belirttiğimiz üzere, yarı sosyal sorumluluk projesidir.

Tatil rezervasyonlarından elde ettiğimiz gelirlerin bir kısmını sokak hayvanları için kullanmaktayız. Diğer tercih etme sebeplerini başlıca şu şekilde sayabiliriz: Her müşterimize özel VIP hizmet, kolay ulaşılabilirlik, anında yanıt, uygun fiyatlar, her bütçe ve destinasyona uygun paketler, seçeneklerin çok fazla olması…

MİL PUAN KAZANMA İMKANI SUNUYOR

Ayrıca tatilmil isminden anlaşılacağı üzere; rezervasyon yaptıranlara mil puan kazanma ve bu mil puanlarla indirimli veya ücretsiz tatil alma imkânı sunuyoruz. Tatilmil’in mil puanları için herhangi bir kart ayrımı olmadan, yaptıkları her rezervasyonda bunları ya indirim ya da bir sonraki rezervasyonlarında kullanmaları için mil olarak veriyoruz. İsterlerse biriktirip, bedava tatil bile alabilirler.

Sosyal sorumluluk alanında tatilmil.com’un dahil olduğu, yürüttüğü sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Sokak hayvanlarına destek olmak üzere, pandemi sürecinde birçok ihtiyaç sahibi aileye maddi anlamda desteklerimiz oldu. İleriki süreçte sosyal sorumluluk alanlarını genişletmek başlıca hedeflerimizden.

tatilmil.com için “yarı ticari, yarı sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurduğumuz şirketimiz” ifadesini paylaşıyorsunuz. Bunu biraz açabilir misiniz?

Bu marka ve şirket benim için çok değerli. Sadece bir ticarethane olarak bakmıyorum. Ülkem adına, insanlık adına güzel şeyler yapmak istiyorum. Geriye dönüp baktığımda sadece para kazandığım bir şirket değil, projelerimle bana ilham verecek, insanlığa da belki ön ayak olacak bir faaliyet bu.

Diğer firmaların da dönem dönem değil de her zaman sosyal sorumluluk projesi yapması belki bizim de önderliğimizde olacak bir oluşum olabilir.

Örneğin şirketimizin çalıştığı bir bankanın yöneticisi, ülkemizde kadın girişimcilerin artmasına ayrı bir mutlulukla bakıyor. Hatta beni bir gün kahve içmeye davet etti. Kendilerini ziyaret ettim. Bankanın yöneticisi de bir hayvan sever…

Bu proje çok ilgisini çekti ve ortak bir çalışma yapmayı teklif etti. Yakın bir süreçte tüm banka ekibi ve tatilmil.com olarak birlikte sokak hayvanlarına mama dağıtımları yapacağız. Hatta çevremde bunu dile getirdiğimde katılmak isteyen çok fazla kişi oldu. Bunlara vesile olabildiysek ve ortak çalışmalarda buluşabildiysek ne mutlu bize…

tatilmil.com’un sonraki aşamalarda yürütmeyi planladığı veya yer almayı planladığı sosyal sorumluluk projeleri ve bu alandaki hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Şu anda yaptığımız projeler sokak hayvanlarına destek ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve maddi yardımlar yapmak oldu.

Bundan sonraki süreçte tüm sosyal sorumluluk alanlarında aktif olarak rol almak isteriz. Şiddet gören kadınlar, çocuklar ve kimsesiz bakıma muhtaç insanlar için de projeler yapmayı hedefliyoruz. Şirketimiz büyüdükçe şüphesiz bunların hepsini gerçekleştireceğiz.

TATİL PAKETLERİNE ÖZEL GALA PROGRAMLARI

Yılbaşı dönemi ve sömestr dönemi yaklaşırken tatil planı yapanlar için tavsiye ve tüyolar alabilir miyiz? Son trendleri bizimle paylaşabilir misiniz?

Yılbaşı ve sömestr dönemlerinde kış tatili olarak yurtiçinde Uludağ, Kartepe, Kartalkaya bölgeleri en trend olan tatil yerlerimiz…

Yurtdışındaki trend rotalarımız ve aynı zamanda ekonomik tatil arayışında olanlar için Bulgaristan Bansko Kayak Turlarımız hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça iyi bir tercih.

Bununla birlikte Romanya, Yunanistan, Dubai Turlarımız bu yılbaşında en çok tercih edilen paketlerimizdendir.

Yılbaşı ve kış sezonu boyunca Uludağ otel konaklamalarına ulaşım paketini de dahil ettik.

Özellikle Yılbaşında ve Sömestr döneminde Kapadokya ve Doğu Ekspresi Turlarımız da çok tercih ediliyor. Hatta Yılbaşı için bu tatil paketlerinde çok özel gala programları da hazırladık ve bu şekilde misafirlerimize sunduk.

KIŞ SEZONU BOYUNCA HER GÜN HAREKETLİ ULUDAĞ TURLARI

Kış sezonu için popüler ve uygun fiyatlı tatil programlarınızdan bahsedebilir misiniz?

Kış sezonu için ülkemizde Uludağ Tatili olmazsa olmazlar arasında. Kış sezonu boyunca her gün hareketli Uludağ Kayak Turları yapmakla birlikte, sadece otelde konaklamak isteyen misafirlerimiz için Uludağ otel konaklamalarını avantajlı fiyatlara sunuyoruz.

Uludağ’da sadece otel tercih eden misafirlerimize, buna ek olarak İstanbul ve Kocaeli güzergahlarından her gün kalkacak olan otobüslerimizde gidiş-dönüş ulaşım imkanı sağlıyoruz. Bu da bizi bu destinasyonda rakiplerimizden ayıran en büyük farklardan biridir. Zamanı ve bütçesi kısıtlı olanlar için de Günübirlik Uludağ Tur paketleri hazırladık ve kişi başı 149 TL’den piyasaya duyurduk. Buna yine ulaşım ve rehberlik hizmeti dahil.

Kartepe ve Kartalkaya Turlarımızı da kış sezonu boyunca her gün yapacağız. İster konaklamalı ister günübirlik her bütçeye uygun paketimiz var. Kimi paketlerde kayak takımlarını bile programa dahil ettik.

Ayrıca Bulgaristan’ın en ünlü kayak merkezi olan Bansko Turlarımız da her hafta hareketli ve erken rezervasyon fiyatıyla 3 gece 4 günlük Konaklama, Ulaşım ve Türkçe rehberlik dahil bir paket program 99 €’dan başlıyor.

Kışın sıcak ülkelere gitmek isteyen misafirlerimiz için Dubai’yi önerebilirim. 3 Gece 4 günlük bir Dubai tatil paketi uçak bileti ve otel konaklamaları dahil 299 €’dan başlıyor.

“YAZ TATİLİ İÇİN PLAN YAPMAYA BAŞLAMALARINI ÖNERİRİM”

Ayrıca misafirlerimizin şu dönemde yaz tatili planlarını yapmaya başlamalarını öneririm. Erken rezervasyon döneminde olduğumuz için çok cazip fiyatlarımız var. Otellerde %50’ye varan erken rezervasyon indirimlerimiz mevcut.

ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ

Ayrıca yaz sezonu boyunca her hafta yapacağımız Yunan Adaları ve Thassos Turlarında Oda Başı 50 € Erken Rezervasyon indirimi yaptık ve fiyatlar 99 €’dan başlıyor.

2022 yılı gemi turu rezervasyonu için de tam zamanı. MSC Cruises Gemi Turlarımızda kısa süreliğine geçerli olacak, sağlık çalışanlarına özel ek indirimlerimiz var.