Vaka artışları karşısında kapanmaya gitmeyecek

Last Updated on 12 Ocak 2022 by Yaşar Çelik

İsrail Başbakanı Bennett, Kovid-19’la mücadele kapsamında risk grubundaki kesimin korunmasına önem vereceklerini ancak kapanmaya gitmeyeceklerini duyurdu.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, başkent Tel Aviv’de düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19’la mücadele kapsamında hükümetin izleyeceği yola ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘Yol gösterici 3 ilke’

Kovid-19’un Omicron varyantının giderek etkisini artırdığı İsrail’de ‘yol gösterici 3 ilke’ izleyeceklerini belirten Bennett, bunları şöyle sıraladı: “Ekonomimizi açık tutmak, toplumdaki en savunmasız kişileri ve yaşlıları korumak, çoğu savunmasız olan çocuklarımızla ilgilenmek.”

Şimdiye kadar 400 bin İsraillinin 4. doz aşılarını olduklarını ve bu sayının artmaya devam ettiğini aktaran Bennett, “İlk belirtiler bu aşıların gerçekten de kandaki antikor sayısını önemli ölçüde artırdığını gösteriyor. Bunun enfeksiyona ve ağır hastalığa karşı büyük olasılıkla daha iyi koruma sağladığını biliyoruz” diye konuştu.

Ekonomi işlemeye devam edecek

İsrail Başbakanı, Kovid-19 önlemlerini hayata geçirirken ülke ekonomisini de mümkün olduğunca açık ve işler halde tutacaklarını vurguladı. (Sputnik)