Türkler için karantina zorunluluğunu kaldırdı

BAE kumarı yasallaştırabilir

Last Updated on 16 Şubat 2022 by Turizm Günlüğü

BAE’den Türkiye kararı: Karantina zorunluluğu kaldırıldı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Türkiye’yi, COVID-19 pandemisi önlemleri kapsamında Abu Dabi’ye girişte karantina zorunluluğu listeden çıkardığı açıklandı.

Türkiye Cumhuriyeti Abu Dabi Büyükelçiliği, Twitter hesabından yaptığı açıklamada; BAE’nin COVID-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında uyguladığı seyahat listesini güncellediğini belirtti.

Açıklamada, “BAE makamlarınca 15 Şubat itibarıyla aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bir grup ülkenin, Abu Dabi’ye yapılan seyahatlerde karantina zorunluluğunu kaldıran “yeşil liste”ye dahil edildiği duyurulmuştur” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’den Abu Dabi’ye seyahat edecek kişilerden uçuşlarından en fazla 48 saat önce negatif sonuçlu PCR testinin talep edileceği aktarılan açıklamada; bu kişilere Abu Dabi’ye varışlarında PCR testi uygulamasına devam edileceği kaydedildi.

Türkiye’den Abu Dabi’ye seyahat eden yolculardan 2 doz COVID – 19 aşısını tamamlayanların 6. gün, aşıları tamamlanmamış olanların ise 6. ve 9. günlerde PCR testine tabi tutulacağı belirtildi.

BAE makamları, 3 Ocak 2022 tarihinde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bazı ülkeleri yeşil listeden çıkarmıştı. Bu kararla COVID – 19 aşısı tam olmayanlar için 10 gün karantina zorunluluğu getirilmişti.

Türkiye Cumhuriyeti Abu Dabi Büyükelçiliği’nin konuya ilişkin sosyal medya paylaşımı şu şekilde: