İspanyol şirket Dalaman Havalimanı’na ortak oldu

Dalaman - Taşkent Charter Seferleri

Last Updated on 17 Şubat 2022 by Turizm Günlüğü

Dalaman Havalimanı’nın işletme hakkına sahip olan YDA Havalimanı Yatırım ve İşletme A.Ş.’nin, İspanyol Ferrovial’a kısmi satışı ile ilgili hisse satış sözleşmesi imzalandı.

İspanyol havacılık ve altyapı şirketi Ferrovial, Dalaman Havalimanı işletme hakkının yüzde 60’ını 140 milyon Euro’ya YDA Grubu’ndan satın almak için anlaştı.

Satış sürecini yürüten ÜNLÜ & Co’nun Kurumsal Finansman Yönetici Direktörü İbrahim Romano, “2022 yılına arka arkaya imzaladığımız işlemlerle hızlı bir başlangıç yaptık. Bu da bize Türkiye M&A pazarının kısa ve orta vadede hareketli geçeceğini gösteriyor” dedi.

Yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu ÜNLÜ & Co’nun satıcı taraf finansal danışmanlığını üstlendiği işlemde, Dalaman Havalimanı’nın işletme hakkına sahip olan, YDA Group iştiraki, YDA Havalimanı Yatırım ve İşletme A.Ş.’nin, İspanyol Ferrovial’a kısmi satışı ile ilgili hisse satış sözleşmesi imzalandı.

Dalaman Havalimanı, Rekabet Kurumu ve ilgili diğer ön koşulların gerçekleşmesinin ardından Ferrovial – YDA Group ortaklığında altında büyümesini sürdürecek. (AirportHaber)