2022’de Katar’da açılacak 10 yeni müthiş restoran

Hilton Salwa Beach Resort & Villas - Kaia

Last Updated on 25 Şubat 2022 by Yaşar Çelik

FIFA 2022 Katar Dünya Kupası ile gözlerin Orta Doğu’ya çevrildiği şu günlerde Katar, bir dizi yeni uluslararası restoranın açılışına hazırlanıyor. Yeni yeme içme mekanları, Katar’ın zengin mutfak kültürüyle buluşarak ülkeyi dünyanın lider lezzet durağı haline getireceğinin sinyallerini veriyor.

Qatar Tourism Operasyon Direktörü Berthold Trenkel, “İyi yemek, her seyahatin olmazsa olmazı. Dünyanın farklı mutfakları ve gastronomi deneyimi konusunda Katar son derece zengin ve cazip seçeneklere ev sahipliği yapıyor. 100’den fazla farklı ülkeden kişinin yaşadığı Katar’daki bu çok kültürlü zenginlikte İtalya’nın sokaklarından Türkiye’nin sofralarına, Yunan sahillerinden Japon kentlerine; dünyanın her bir köşesinden lezzetlerin bu yıl Katar’a gelecek olması bizi çok heyecanlandırıyor” dedi.

Heyecan verici lezzet duraklarının peşindeyseniz, Qatar Tourism’in 2022 yılı restoran listesi tam damağınıza göre:

Le Royal Meridien Doha – ADRIFT Ami by David Myers

ADRIFT Ami by David Myers (Q2 2022)

Üst düzey bir mutfak serüveni için yola çıkan David Myers, Provence bölgesinin pastoral cazibesini Michelin yıldızlarıyla kombinliyor. Çiftlikten sofraya prensibini benimseyen Le Royal Méridien Doha, güney Fransa’dan esinlenen nefis menülerle misafirlerini buyur etmeye hazırlanıyor.

Le Royal Meridien Doha – Yedi Terrace

Yedi Terrace (Q2 2022)

Le Royal Méridien Doha, Türkiye’nin zengin tarihini ülkenin modern coşkusuyla harmanlayan İzmir doğumlu Şef Esat Akyıldız’ı Katar’a getiriyor. Açık hava havuz kenarı restoran, müşterilerine sıcak bir atmosfer, rahat sahil evi ambiyansı ve Türkiye’nin yedi bölgesini de içine alan otantik Anadolu mutfağının lezzetlerini sunmaya hazırlanıyor.

Chotto Matte (Nisan 2022)

İlk olarak Londra’da dünya lezzetleri ile hizmet vermeye başlayan Chotto Matte, Nikkei mutfağının en önemli tatlarını Katar’a taşıyor. Restoran işletmecisi Kurt Zdesar’ın girişimi olan Chotto Matte, kapılarını Pearl Qatar – İnci Adası, St. Regis Marsa Arabia’da açacak.

The St. Regis Marsa Arabia Island – The Pearl Qatar – Babel

Babel (Mayıs 2022)

Ödüllü Lübnan mutfağına eşsiz bir yolculuk sunan Babel, Lübnan’ın sunduğu zengin mutfak içeriklerini bir araya getiriyor. Babel’de yemek ortak dile dönüşüyor, sofistike tarifler tekrar ele alınarak yenilikçi bir mutfağın kapısı aralanıyor.

Hilton Salwa Beach Resort & Villas – Kaia

KAIA (Q2 2022)

Hilton Salwa Beach Resort & Villas’ta butik bir kaçamak… Asya-Pasifik esintili yemekler, zengin tatlarla düzenlenen menüler ve tüm bunları tamamlayan içecekler için doğru adres: KAIA. Misafirler, özel DJ’ler ve eşsiz parti konseptleri ile eğlencenin doruğuna ulaşacak.

Pullman Doha West Bay – The Score

The Score (Q2 2022)

Pullman Doha West Bay’te yer alan bu gözde gastro ve spor bar, konuklarına geleneksel Amerikan mutfağı sunuyor. “Massive Beef Rib Burger” ve “Any Given Sunday” tatlısı gibi geleneksel lezzetlerin ikram edileceği mekanda büyük spor etkinlikleri de naklen yayınlanacak.

SUSHISAMBA (Q3 2022)

Japon, Brezilya ve Peru mutfaklarını bir araya getiren SUSHISAMBA Katar’da faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Katar Eğlence Şehri’nde yer alan Waldorf Astoria’da sahil şeridinde geniş bir alanda konumlanan bu restoran, dünyanın beşinci SUSHISAMBA restoranı olarak hizmet verecek ve müşterilerine oldukça zengin bir menü sunacak.

Hilton Salwa Beach Resort & Villas – Octa

OCTA (Q3 2022)

Deniz tabiatından ilham alan Octa lezzet, yaşam ve renk dolu. Bu trendi, sofistike ve özel restoran muhteşem deniz ürünleri, canlı müzik ve havalı DJ performanslarıyla Hilton Salwa Beach Resort & Villas’ta kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Beef Bar Doha (TBC 2022)

Lusail marinanın kalbinde konumlanan Beef Bar’ı şehrin sahiline taşıyan Riccardo Giraudi, baştan çıkarıcı et seçeneklerini Arap Körfezi’nin masmavi manzarasının kıyısına getiriyor.

Qetaifan Projects – AZURE Beach Club

AZURE Beach Club (TBC 2022)

Misafirlerin denize, kuma ve güneşe doyacağı bu beach club, Katar’ın en havalı mekanlarından biri olacak. Beach club, Arap Körfezi’nin büyüleyici deniz manzarası ile Katar’ın ilk eğlence adası olan Qeteifan Island’da yer alıyor. AZURE Beach Club, 2022 yılında Katar’da muhakkak ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri.

2021 yılında açılan yemek mekanlarına eklenen yeni restoranlar arasında COYA, Dante Cucina Italiana, EL&N London, Meatsmith ve çok daha fazlası bulunuyor.

Kış aylarının en ideal rotası: Katar