Gezginci ruhunuzun mutfaktaki adresi Demsaş

Siz de içinizde gizli bir seyyah mı barındırıyorsunuz? Dur durak bilmeyen bu gezginci ruhu, mekanlara da yansıtmayı hiç düşündünüz mü?

Yaşadığımız, çalıştığımız mekanların ruhumuzu yansıttığına inanmışımdır hep. Bunun için doğuştan tasarımcı ruhuna ya da harika bir çizim yeteneğine sahip olmamız gerektiğine de çok inanmıyorum. Biz istesek de istemesek de, hayata dair zevklerimiz bizlere yaşadığımız mekanları oluştururken rehberlik ediyorlar. Bu, bana göre, genel-geçer doğruyu bir kenara bıraktıktan sonra biz tasarımcılar, potansiyel kullanıcının kaygılarını, hayata bakış açısını bir ucundan yakalamayı başarırsak ortaya mutlulukla ve konforlu bir şekilde kullanılan mekanlar çıkıyor.

Gezgin ruhların mutfakları nasıl?

Her yıl sil baştan belirlenen tasarım trendlerinin yanı sıra, biz tasarımcılar; tasarladığımız mekana gerçek ruhunu kazandırdığına inandığımız kullanıcıların istekleri doğrultusunda, bazen mevsimlerden, bazen sadece renklerden, bazen de aklımıza daha önce gelmemiş ince ayrıntılardan ilham alıyoruz. Son yıllarda ‘günümü yaşıyorum, dünyayı geziyorum’ sloganı ile varını yoğunu, tüm enerjisini ve boş vaktini dünyayı keşfetmeye ayıran o kadar büyük bir kitle oluşmaya başladı ki; bu gezginci ruhların yerleşik yaşamlarının nasıl bir çizgide olması gerektiğini hayal etmekten kendimi alamadım. Dünyanın belli başlı coğrafyalarından ilham alınarak tasarlanmış iç mekanlarda yaşamak nasıl olurdu, dahası bu coğrafyaların iç mekanlarımızda can bulmuş hali neye benzerdi, sizler için hayal ettim…

Amerikan Rüyası’nı yaşamak

Özellikle 90’ların ruhunu içinde barındıran büyük bir kitlenin en büyük hayalidir ‘Amerikan Rüyası’nı yaşamak…Hayatının bir döneminde, gökdelenler şehri New York sokaklarında dolaşmayı, o hengamenin tam ortasındaki Central Park’ta huzuru bulmayı hayal etmeyen yoktur sanırım. Modernizmi dünyaya tanıtan, kabul gördüren, en uç ve en kıymetli örneklerin ev sahibi Amerikan tarzını iç mekanlarımıza yansıtmak istesek, ilk akıllara gelen kuşkusuz Mies Van Der Rohe’nin ‘Az çoktur.’ cümlesi olacaktır. Modernizmi benimseyen tüm tasarımcıların çıkış noktası olan, sadeliğin ve fonksiyonelliğin ön planda olduğu tasarımlar ile, yaşam alanlarımızda ünlü ‘Amerikan Rüyası’nı yaşamaya devam edebiliriz.

Litaratürümüze ‘Amerikan Mutfak’ kavramını eklememizi sağlayan ünlü banyo mutfak üreticisi Demsaş’ın mutfak koleksiyonları arasından modernizmin en güzel örneklerine ulaşmak artık çok kolay.

Özellikle sade ama keskin çizgileri ile beğenileri üzerine toplayan Malibu ve Dora serisi ile hayalini kurduğumuz Amerikan stili mutfaklar sanki bir adım ötemizde gibi. Artık, evlerimizin odak noktası niteliğinde tasarlanmaya başlanan ‘7/24 yaşayan mutfaklar’da ihtiyaç duyulabilecek her türlü talebi karşılamak bir yana estetik ve fonksiyonelliği bir arada sunan Demşas Dora serisi, kullanıcıya şık ve modern bir yaşam vaat ediyor. Beyaz lake kapakları ve hijyenik tezgahı ile kullanıcının konforunu göz önünde bulunduran Dora serisi; adeta Demsaş’ın modernizme attığı bir imza niteliğinde…

Demsaş Dora Serisi

Mutfakta modern ve zarif çizgiler…

Evlerinde modern ama diğerlerinden farklı bir tasarıma sahip olmak isteyen kullanıcıları; antrasit, turuncu ve beyaz renklerin ahenkli birlikteliği ile cezbetmeyi hedefleyen Malibu serisi mutfaklar; modern ve zarif çizgileri yenilikçi çözümler ile buluşturuyor. Demsaş Malibu serisinin kusursuz formu ve detaylarda saklı fonksiyonelliği, evlerin yaşam alanı haline gelen mutfaklarda homojen bir görüntü yaratıyor. Canlı, yalın ve mükemmeliyetçi bir tasarım Malibu; kulpsuz kapakları ve modern çizgisiyle yaşam alanlarına artı değer katıyor.

Demsaş Malibu Serisi

Toskana topraklarından iç mekanlarımıza esen rüzgarlar

Orta İtalya’nın verimli toprakları ve mükemmel lezzetleri ile tüm gezginleri kendine aşık eden Toskana bölgesi, damakta bıraktığı kalıcı izlerin yanı sıra, geleneksel mimari dokusu ile de birçok tasarımcıya eminim ki ilham kaynağı olmuştur. Ne kadar gezilirse gezilsin, insanda doyumsuzluk hissi yaratan, bir kez gidenin daha eve dönmeden ikinci, üçüncü seyahatinin hayalini kurduğu bu topraklar zaman zaman iç mekanlarımızı da yörüngesi altına alıyor. Son dönemlerde yükselişe geçen ‘Rustik’ ve ‘Geleneksel’ dokunuşları tüm gücüyle hissettiren Toskana tarzı yaşam mekanları ve özellikle mutfaklar artık sadece klasik severlerin ilgisini çekmiyor. Son birkaç sezondur hayli popüler olan altın ve bakır dokunuşlar ile oryantal desenli zemin ve duvar karoları, unuttuğumuz o Toskana tarzını tekrar yaşam alanlarımıza dahil etmemizi sağladı. Demsaş Mutfak ve Banyo’nun Daphne, Victoria ve Maestro serisi mutfakları Toskana’da yaşdığı rüyayı evlerinde devam ettirmek isteyenler için bire bir… ‘Country stili, kalite ve tecrübenin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan özel bir mutfak…’ olarak değerlendirilen Daphne serisi; doğal ahşap dokusu ve feminen detayları ile mutfaklarda Toskana rüzgarları estirmeyi hedefliyor. İtalya denilince akıllara gelen kalabalık sofralara ev sahipliği yapacak olan Daphne serisi mutfaklarda ailenizle ve dostlarınızla keyif dolu zaman geçirmek ve zevkle yemek yapmak artık çok daha kolay olacak.

Demsaş Daphne Serisi

Mutfakta nostalji rüzgarları estiriyor

Dün ile bugünün güzel bir harmanı olarak tasarlanmış olan Demsaş Victori Serisi; kemerli yapısı ve eskitilmiş patineli ahşap yüzeyleri ile görenleri büyülüyor. Görkemli görüntüsüyle Victoria dönemini yansıtan, tasarımında country yaşam tarzından ilham alınan Demsaş Victoria, kullanıcılarına tam hayalindeki gibi nostalji rüzgarları esen, şık ve zengin bir yaşam alanına kavuşturuyor. ‘Mükemmeliyetin prestij ve stil ile buluşması’ olarak tanımlanan Maestro serisi mutfaklar ise Toskana rüyasından uyanmak istemeyenler için başka bir alternatif olarak karşımızda… Yüksek düzeyde ustalıkla üretilen Demsaş Maestro klasik görüntüsüyle mutfaklara estetik bir görsellik kazandırıyor. Size özel üretilen kapağındaki göbekli detayıyla mutfaklara sıcaklık katan Maestro, Demsaş’ın çok özel lake serilerinden biri olarak öne çıkıyor. Ayrıca kusursuz işçilik ile üretilen rustik davlumbazı ile bir Akdeniz esintisi ve “country” tarzı yakalanan seride bulunan çok sayıda renk alternatifiyle mutfaklarında yeni bir tarz yaratmak isteyenler için ideal bir seçim.

Demsaş Maestro Serisi

www.demsas.com
Tel: 444 6 367

Önceki İçerikTUI Russia markası tarih oldu; kullanılacağı yeni markayı duyurdu
Sonraki İçerikOTA’ların otelcilik sektöründeki yeri önemli midir?
Hacettepe Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden 2010 senesinde mezun oldu. Öğrenim süresi içinde 10 ay süreyle, ‘Fachhochschule Coburg Interior Design Studios’ adı altında Erasmus Programı'na katıldı. Mezun olduktan sonra, Ankara’da sektörün ileri gelen firmalarında İç Mimarlık ve Tasarım Direktörlüğü yaptıktan sonra; İzmir ve İstanbul’da serbest olarak çalışmalarına devam etti. Bu süreçte, iç mimarlığın yanı sıra, banyo ve mutfak sektörünün önde gelen dergilerinde yazarlık ve editörlük yaparak kendini bu alanda geliştirmeye adadı. Proje çalışmalarına serbest olarak Ankara’da devam eden tasarımcı, bir yandan da turizm, seyahat, iç mimari ve tasarım alanlarında derlediği yazılarını farklı platformlarda yayınlamakta ve Taksim İnternational Dergisi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev almakta.