Çeçen’lerden Altunizade’ye yeni otel geliyor

Last Updated on 7 Nisan 2022 by Yaşar Çelik

İstanbul’da hem iş hem de turistik seyahatler için oldukça cazip bir nokta olan Altunizade’de yeni yükselen otelin inşaatını CCN Holding yapıyor. Otelin proje fotoğrafında “A” markası var, ancak bazı otel zincirleriyle de görüşüyorlar.

IC Holding kurucusu ve ana hissedarı İbrahim Çeçen’in oğlu Murat Çeçen’in sahibi olduğu CCN Holding, sağlık, eğitim ve inşaat sektörlerinde entegre yapı ve hizmet çözümleri geliştiriyor. Grubun İnşaat bölümü özellikle CCN Group’un yatırımcı olduğu prestijli ve büyük ölçekli üstyapı projelerinin tasarım ve inşaatından oluşan proje yönetimi faaliyetlerini yürütüyor ve entegre sağlık kampüslerinin tasarım ve yapımında uzman. Başta Ankara ve Mersin’de inşaatını yaptıkları şehir hastaneleri ile tanınıyorlar.

CCN’nin henüz yapım aşamasında olan yeni inşaatı, PARA dergisinin bu haftaki sayısında Özlem Kapar Bayburs’un haberine göre otel olarak planlanıyormuş. İstanbul Altunizade’de, Koç Korusu’nun karşı köşesinde, Başkent Üniversitesi Hastanesi’nden Beylerbeyi’ne inen yol üzerinde sağda konumlanan inşaat devasa bir yapı olarak yükseliyor. CCN İnşaat’ın web sayfasında, “Altunizade Hotel” başlığı altında otelle ilgili şu kısa bilgi var: “17 bin 920m2’lik arazi üzerinde yaklaşık 30 bin m2 inşaat alanına sahip olan otel; İstanbul’da Birinci Boğaz Köprüsü’nün Anadolu Yakası çıkışında, Altunizade Mahallesi’nde konumlandırılıyor.”

İnşaatın ne zaman biteceği, otelin hangi markayla hizmet vereceğine dair CCN’den henüz açıklama yapılmıyor. İnşaatın planlamasında herhangi bir aksaklık yok ama marka netleşmeden bilgi vermek istemiyorlar. İnternette yer alan otelin proje fotoğrafında “A” markası var. Ancak bazı otel zincirleriyle de görüştükleri söyleniyor.