Abant Su sponsorluğunda gerçekleşen Çocuk Sanat Festivaline 6 binden fazla ziyaretçi katıldı

Abant su çocuk festivali
Abant Su sponsorluğunda yapılan çocuk festivali

Çocuk Sanat Festivali, Çocuk Sanat, Bilim, Eğlence Festivali adı ile yenilenen kimliği ve Çocukların Festivali sloganıyla Türkiye’nin ilk 19 litre Cam damacana hizmetini sunan markası Abant Su sponsorluğunda Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 22-23-24 Nisan tarihlerinde gerçekleşti.

Çocuk Sanat Festivali kapsamında, çevreye olan duyarlılığın artması amacı da güdülerek etkinliğe katılan çocuklar ve ailelerle Pet şişelerden geri dönüşüm atölyeleri yapıldı. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Türkiye’nin ilk çocuk sanat, bilim ve eğlence festivali, 6 binden fazla ziyaretçinin katılımıyla keyif dolu anlara tanıklık etti.

Abant Su sponsorluğunda Çocuk Sanat Festivali 

Günler öncesinden biletleri tükenen festival, sosyal yardımlaşmanın en güzel örneklerinden birini göstererek biletlerden elde edilen gelirin bir kısmını Parıltı Derneği’ne bağışladı.

Türkiye’nin en büyük doğal kaynak suyu arzına sahip firması haline gelen Abant Su, Burdur’da 2022 yılında yeni açılan üçüncü fabrikası ile damacanalarında uyguladığı 7 aşamalı hijyen teknolojisi sayesinde sağlık üzerindeki hassasiyetini ortaya koydu. Abant Su çocuklarla ilgili sanat ve kültürel faaliyetlere sponsor olmaya devam edecek.

Abant Su hakkında:

  • Abant Su adını ‘ Tabiat Parkı ‘ ünvanıyla koruma altına alınan, ülkemizin en geniş floralarından birine sahip doğa harikası, saf, sağlıklı suyun anavatanı Abant’tan alıyor.
  • 2008 yılında kurulan Abant Su, Bolu Abant’taki kaynağı ile pet grubunda 19 litre, 10 litre , 5 litre, 1,5 litre , 0,5 litre ve 0,33 litre ürünleri ile hizmet vermeye başladı.
  • 2011 yılında Türkiye’deki ilk 19 litre cam damacanayı üreterek, ambalajlı su sektörüne farklı bir bakış açısı getirdi.
  • 2015 yılında ise Gölcük – Geyiktepe kaynak ve fabrikasını faaliyete geçiren Abant Su; 0,33 lt ve 0,75 lt cam şişe ürünlerini piyasaya sundu.