Katar’da adrenalin dolu 5 aktivite

kitesurfing

Last Updated on 25 Mayıs 2022 by Yaşar Çelik

Katar Turizm (Qatar Tourism), Top Gun: Maverick’in 25 Mayıs’ta vizyona girmesiyle birlikte hız ve heyecan tutkunları için ülkenin adrenalin dolu benzersiz deneyimlerini derledi.

En cüretkâr sporcuları bile tatmin etme garantisi sunan aktivitelerin keyfini çıkarmak için kara, hava veya deniz arasından seçim yaparak başlamak yeterli.

Kitesurfing / Uçurtma sörfü: Sörf, wakeboard ve rüzgar sörfünü birleştiren kitesurf, Katar’da popüler bir spor ve ülkenin inanılmaz kıyı şeridini ve kumsallarını keşfetmenin heyecan verici bir yolu. Macera arayanlar, uçurtma sörfünü denemek için Katar’ın en popüler plajlarından biri olan Fuwairit’i ziyaret edebilirler.

Dune bashing / Kum tepeleri: Heyecan verici kum tepelerindeki çöl safarisi ile uçsuz bucaksız Katar çölünü keşfedin. Adrenalin tutkunları, unutulmaz bir deneyim için çöl kum tepelerinde uçacaklar. Çöl safarisi ayrıca, denizin çölle buluştuğu dünyadaki birkaç yerden biri olan ünlü İç Deniz’e (Khor Al Adaid) bir geziyi de içerir.

Skydiving / Paraşütle atlama: Adrenalin bağımlıları için paraşütle atlama, Katar’ı deneyimlemenin en heyecan verici yollarından biri. Skydive Qatar’ın dropzone konumu, paraşütle atlamalar için en iyi ve en tutarlı hava koşullarından bazılarını sunduğu 12.000 fit yükseklik ve saatte yaklaşık 190 km hızla Katar’ın en güzel hava manzarasını hem yeni hem de deneyimli atlayıcılar için mükemmel bir nokta.

Sandboarding / Kum sörfü: Eşsiz kum sörfü sporunu öğrenmek için Katar’ın nefes kesici iç denizi Khor Al Adaid’i ziyaret edin. UNESCO tarafından tanınan doğal koruma alanı, gün içinde formasyonu sürekli değişen kumlarda ustalaşmak ve sıcak Arap havasının saçlarınızda dolaştığını hissetmek için ideal bir yer.

Jet ski: The Pearl-Qatar’da, Katar’ın sakin denizinde bir jet ski macerasıyla bir sonraki seviyeye yolculuk yapın. The Pearl-Qatar, Akdeniz tarzı yatlarla çevrili marinaları ve konut kuleleriyle Katar’ın tarihsel inci geleneğine saygı duruşunda bulunan, insan yapımı devasa bir adadır. Okyanus kıyısındaki bu konum, şehrin görkemli fonunda nefes kesici manzaralar sunar ve ziyaretçiler jet ski ile açık sulara çıkabilir, hatta su kayağı yapmayı deneyebilir.

Okuma önerisi: Katar’ı bisikletle, metroyla ve yürüyerek keşfetmek için tüyolar

Daha fazla heyecan dolu etkinlik için ise www.visitqatar.com adresinde sayısız seçenek bulunuyor.