En güzel tatil yerleri

Bayramı tatili bizi bekliyor. Henüz tatil planı yapmadıysanız, bayramda nereye gitsek diye düşünüyorsanız ve bayram tatili önerileri arıyorsanız yazımıza bir göz atın.
Bayramı tatili bizi bekliyor. Henüz tatil planı yapmadıysanız, bayramda nereye gitsek diye düşünüyorsanız ve bayram tatili önerileri arıyorsanız yazımıza bir göz atın.

Kurban Bayramı’nın yaz aylarının en hareketli dönem olan Temmuz ayına denk gelmesi tatilseverleri şimdiden heyecanlandırdı. Ülkemizin birbirinden güzel tatil destinasyonları için rezervasyonlar şimdiden başladı. En güzel tatil yerleri içinden 10 tanesini bir araya getirdik.

Türkiye’nin online otobüs ve uçak bilet satış platformu obilet.com bayram tatilinde tercih edilebilecek en gözde destinasyonları açıkladı.

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağı beklentisi turizm sektörünü hareketlendirdi. Oteller ve acentelerde yoğunluk şimdiden başlarken, yerli ve yabancı turistlerin ilgisi tatil rezervasyonlarına yöneldi. Türkiye’nin online otobüs ve uçak bilet satış platformu obilet.com, tatil planları yapanlar için Kurban Bayramı tatilinde yurt içinde gidilebilecek, sezonun en gözde tatil destinasyonlarını derledi.

Alanya

Alanya, Antalya’nın doğusunda ve Akdeniz kıyısında yer alan bir ilçedir. Tarihi güzelliğiyle ve doğasıyla görülmeye değer olan Alanya, Akdeniz sahillerinin en çok tercih edilen tatil merkezleri arasında yer alıyor. Alanya, Türk rivierası olarak bilinen Akdeniz kıyısında 70 km uzunluğunda tercih edilen tatil beldelerden biri olarak öne çıkıyor.

Bodrum

Bodrum, Antik çağlarda ismi Halikarnassos olarak bilinen, tarihte de en önemli yerleşim merkezlerinden biri oldu. Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyecek olan Bodrum Aspat Koyu, Bardakçı Koyu, Tavşan Adası, Uyku Vadisi, Değirmen Şelalesi gibi daha birçok güzelliği keşfetme imkanı sunuyor.

Kaş

Kaş, Antalya iline bağlı bir ilçedir. Kaş, Fethiye’ye 105 km, Antalya’ya 212 km, Marmaris’e ise 228 km uzaklıktadır. Aşılması zor dağların aşağısında kurulmuş Kaş, ışıl ışıl güneşi, denizinin berraklığı, Arnavut kaldırımlı sokakları ile ziyaretçilerine adeta cenneti yaşatıyor.

Fethiye

Doğal güzellikleri, kültürel mirasıyla ve tarihi yapısıyla her yıl tatilseverlerin en gözde tatil lokasyonları arasında yerini koruyor. Ülkenin en önemli turizm gelir kaynakları arasında yer alan Fethiye, eşsiz koyları, uzun sahilleri, kültürel mirası ile dünyanın turistik yerleşik bölgelerinden biri olarak öne çıkıyor.

Dalaman

Harika doğası ve upuzun kumsalları ile yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmezi Dalaman, sakinliğiyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor. Deniz, kum ve güneşin yanı sıra, antik kentleri ile de turizme büyük ölçüde katkı sağlıyor. Dalaman birbirinden güzel koyları, temiz havası lezzetli yemekleri ile sonuna kadar huzuru yaşayabileceğiniz bir deneyim sunuyor.

Ayvalık

Türkiye’nin Balıkesir ilinin bir ilçesi olan Ayvalık, şehrin batısında Ege Denizi kıyısında yer alıyor. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinde biri olmakla beraber, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ayvalık, yaz aylarında tatilcilerden yoğun talep görüyor. 2017’den bu yana UNESCO Dünya mirası geçici listesinde yer alan Ayvalık, doğal ve tarihi güzellikleri, Sarımsaklı Plajı, Cunda Adası ile tatilcilerin tercihlerinde ilk sıralarda bulunuyor.

Çeşme

Çeşme, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. Türkiye’de tatil denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biridir. İlçenin doğusunda Urla ilçesi; kuzeyinde, batısında ve güneyinde Ege Denizi bulunuyor. Çeşme’de görülmesi gereken yerler arasında, altın sarısı kumsallarıyla Ilıca, butik otelleriyle Alaçatı yer alıyor. Ulaşımın oldukça kolay sağlandığı Çeşme, Türkiye’de bir şehirle ilçe merkezi arasında otoyola sahip tek belde olarak öne çıkıyor.

Bozcaada

Bozcaada eski adıyla Tenedos olarak bilinmektedir. Ege Denizi’nde, Gökçeada’dan sonra ikinci en büyük adadır ve Çanakkale ilimize bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 40 kilometrekare, anakaraya uzaklığı 6 km’dir. Gökçeada bağcılık, deniz turizmi ve rüzgâr santralleriyle büyük ilgi görüyor.

Kuşadası

Kuşadası Türkiye’nin Aydın iline bağlıdır. Antik çağlarda, Anadolu’nun Akdeniz’e açılan başlıca limanlarındandır. Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin uğrak notları arasında bulunan Kuşadası, dünyaca ünlü saklı cennet olarak bilinen Zeus Mağarası ile eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor.

Kıbrıs

Güneybatı Asya’da bulunan ve Akdeniz’deki Sicilya ve Sardinya’dan sonra gelen üçüncü büyük adadır. Kıbrıs, Akdeniz ortasında stratejik bir öneme sahiptir. Birçok farklı medeniyeti içinde barındırmış ve köklü bir geçmişe sahiptir. Görülmeye değer sahilleri ve iklimi ile yaz aylarında dinlenmek için sadece ülkemiz değil, dünyanın birçok yerinden tatilcileri ağırlıyor.