TÜRSAB başkan adayları kimler?

TÜRSAB'da olası başkan adayları... TÜRSAB muhtemel başkan adayları 2022.... TÜRSAB başkan adayları kimler?
TÜRSAB'da olası başkan adayları... TÜRSAB muhtemel başkan adayları 2022.... TÜRSAB başkan adayları kimler?

TÜRSAB başkan adayları kimler? İkinci kez göreve geldikten üç yıl sonra gerçekleşecek genel kurulda Firuz B. Bağlıkaya ve yönetimi, tüzük gereği seyahat acentalarını aralık ayında seçime götürecek.

Üç yılın ardından seçim atmosferine giren seyahat acentaları camiasından önemli isimlerin başkanlık için kulis çalışmaları sürdürdüğü öğrenildi.

Bölge Temsil Kurulları seçimleri ne zaman yapılacak?

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) bölgesel yapılanmaları olan Bölge Temsil Kurullarının seçimlerinde muhtemelen ekim ayında sona ermesi bekleniyor. TÜRSAB üyesi seyahat acentalarının oylarıyla seçilecek 36 Bölge Temsil Kurulu Başkanı, düzenlenecek törenle mazbatalarını alacak. Daha önce olduğu gibi muhtemelen TÜRSAB Genel Merkezi’nde düzenlenecek törende TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, TÜRSAB 25. Dönem Genel Kurulu’nun ve seçimin tarihini açıklayacak. 24. Dönem Genel Kurul 30 Kasım 2019’da seçim ise 1 Aralık 2019’ta yapılmıştı.

TÜRSAB başkan adayları kimler?
TÜRSAB başkan adayları kimler?

1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’nun “Birlik Organları” başlıklı 34’üncü maddesinin A bendine göre, “Genel Kurul üç yılda bir Kasım ayında” toplanmaktadır.

TÜRSAB 24’üncü Olağan Genel Kurul’u 1 Aralık 2019 Pazar günü saat 09.00 ile 17.00 arasında, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı – Rumeli Salonu Şişli/ İSTANBUL adresinde gerçekleştirilmişti. Bu seçimde üyeler; TÜRSAB Yönetimi, Denetim ve Disiplin Kurulları ile TTGA Yönetim Kurulu Üyesini seçmişti.

TÜRSAB 24. Dönem Olağan Genel Kurul seçim sonucunda 3981 geçerli oyun 2510’unu alan Firuz B. Bağlıkaya TÜRSAB 24. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken, diğer aday Davut Günaydın ise 1464 oy almıştı.

Kasım sonunda ya da aralık başında gerçekleşecek olan seçim için eski başkan adaylarının ismi sık sık gündeme gelmeye başladı. İki dönemdir başkanlık yapan Firuz B. Bağlıkaya’nın adı da dillendirilmeye başlandı.

Seyahat acentalarını aralık ayı başında seçim bekliyor. Başkan adayı olması beklenen olası isimlerde yavaş yavaş belli olmaya başlıyor.

Yaklaşan seçimler öncesi herkesin kafasında aynı soru var: “TÜRSAB başkan adayı kimler olacak?”

İşte TÜRSAB 25. Olağan Genel Kurul’unda başkan adayı olması beklenen isimler…
TÜRSAB’da olası başkan adayları
TÜRSAB başkan adayları kimler?
24 Dönem TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya.
Firuz B. Bağlıkaya yeniden adaylığa sıcak bakıyor

Firuz B. Bağlıkaya’nın yarım kalan projelerini tamamlamak için tekrar Başkan olma isteğinin bulunduğu öğrenildi. TÜRSAB’ın şu anki başkanı Bağlıkaya’nın yeniden başkanlığa aday olması bekleniyor. Bağlıkaya’nın çalışmalar içerisinde olduğu ve kısa süre sonra adaylığını açıklayacağı konuşuluyor.

TÜRSAB başkan adayları kimler?
24. Dönem TÜRSAB Başkan adayı Davut Günaydın
Davut Günaydın sessizliğini koruyor

24. Dönem TÜRSAB Başkanlığı için adaylıklarını açıklayan ve seçim kampanyalarını ayrı ayrı yürüten Davut Günaydın, Tansu Demir, Hasan Erdem seçim öncesinde birleşme kararı almış ve 3 aday ortak hazırladıkları beyaz listeyle Davut Günaydın önderliğinde seçime girmişti. TÜRSAB 24. Dönem Olağan Genel Kurul seçimlerinde 1464 oy alarak seçimi kaybeden Davut Günaydın adaylık için sessizliğini koruyor.

Adonis İstanbul CEO’su Tamer Çiçek
Adonis İstanbul CEO’su Tamer Çiçek
Adonis İstanbul CEO’su Tamer Çiçek

Adonis İstanbul isimli seyahat acentesinin CEO’su Tamer Çiçek, TÜRSAB başkan adaylığı için ismi geçen adaylar arasında. Tamer Çiçek’in seçim ofisi kiraladığı, önümüzdeki haftalarda düzenleyeceği bir toplantıyla adaylığını resmen açıklayacağı gelen bilgiler arasında.

Turizm Kulisi – Sürpriz aday kim olacak? 

Bir süredir katıldığımız toplantılar da özellikle daha genç seyahat acenta sahiplerinin kendilerini anlayan, daha dinamik, kendi kuşaklarının gerekliliğin farkında olan ve en önemlisi sahadan tanıdıkları bir ismin aday olmasını istediklerini biliyoruz. Turizm kulisinden son edindiğimiz bilgilere göre farklı bir adayın daha adaylığını Eylül gibi açıklayacağı konuşuluyor. Muhtemelen bu adayın en güçlü adaylardan biri olacağı da turizm kulisinde konuşuluyor.

TÜRSAB başkan adayları kimler?
TÜRSAB başkan adayları kimler?
TÜRSAB Başkanlık seçimleri ne zaman?

1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’nun “Birlik Organları” başlıklı 34’üncü maddesinin A bendine göre, “Genel Kurul üç yılda bir Kasım ayında” toplanmaktadır. TÜRSAB’ın Firuz B. Bağlıkaya’dan sonraki başkanının belli olacağı genel kurul muhtemelen 27 Kasım ya da 4 Aralık tarihinde gerçekleşecek.