Doğu Ekspresi’ne ilgi devam ediyor

Ankara-Kars hattı Doğu Ekspresi’ne olan ilgi hiç eksilmeden bu yılda devam ediyor. Sadece bu yılın ilk 6 ayında yaklaşık 215 bin kişi Doğu Ekspresi’ni tercih ederek yolculuk gerçekleştirdi.

1310 km’lik tren rotası

25 saat süren yolculukta her noktası ilgi çekici ve ayrı güzellik taşıyan bu güzergah, sosyal medya paylaşımlarının da etkisiyle bütün ilgiyi üzerine çekmişti. Bu ilgi hız kesmeden 2022 yılının ilk 6 ayında da devam etti. Ankara’dan başlayan yolculuk  Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum ile devam ederken 1310 km yol kat etikten sonra Kars’a ulaşmasıyla noktalanıyor.

Doğu Ekspresi’nin en popüler zamanı kış mevsimi

Yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça sevilen Doğu Ekspresi‘nin en popüler zamanı kış mevsimi. Kış mevsiminde rotanın ayrı güzel oluşu aynı zamanda bilet bulma zorluğunu da beraberinde getiriyor. Yolcularının çoğunun rota üzerindeki güzellikleri kaçırmamak ve bu anları fotoğraflayarak saklamak için uyumadığı belirtiliyor.

 2022 yılının ilk 6 ayında yaklaşık 215 bin kişi Doğu Ekspresi’ni tercih etti

Uçak ve otobüse göre daha uygun maliyetle yolculuk yapılmasını sağladığı için Doğu Ekspresi’ne olan ilgi azalmamasının yanı sıra artmaya da devam ediyor. Bu ilginin verisi açıklanarak 2022 yılının ilk 6 ayında yaklaşık 215 bin kişi kullandığı açıklandı.

Kars her geçen gün turist sayısını arttırmaya devam ediyor

AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Doğu Ekspresi’ne olan ilginin devam ettiğini söyledi. Arslan, “Kars bildiğiniz gibi hem tarihi hem de doğasıyla harika bir şehir. Bizler de bu güzellikleri ortaya çıkarmak için her gün biraz daha fazla çalışarak bölgeyi cazibe merkezi haline getirmeyi istiyoruz. Kars her geçen gün turist sayısını arttırmaya devam ediyor, özellikle Doğu Ekspresiyle insanlar rotayı bu bölgeye çevirdi. İnsanlarımızın demiryoluyla, trenle seyahat etmeyi tekrar tercih eder hale gelmesi ve ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor. Bizler de vatandaşlarımıza konforlu seyahat sağlamak adına gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullanarak Doğu Ekspresi’nin bölgeye önemli katkıda bulunduğunu belirtti.