İstanbul Havalimanı listelerde zirveyi bırakmıyor

EUROCONTROL’ün 22-28 Temmuz’u kapsayan istatistiklerine göre, İstanbul Havalimanı Avrupa’nın en yoğun havalimanı oldu.   

İstanbul Havalimanı, Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı’nın (EUROCONTROL), 22-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen hava trafik istatistiklerine göre, İstanbul Havalimanı bin 327 uçuş ile Avrupa’da en çok uçuş yapılan havalimanı oldu.

Bu dönemde günlük ortalama 1327 uçuş gerçekleştiren İstanbul Havalimanı, Paris – Paris Charles de Gaulle ve Amsterdam – Schiphol Havalimanı’nı geride bırakarak Avrupa’nın en yoğun havalimanı oldu.                                          İstanbul Havalimanı listelerde

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, sosyal medya hesabındaki paylaşımında “DHMİ, SHGM, THY ve İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amirliği dahil tüm paydaşların ile tek takım ruhu ile çalışırsan oluyor.” ifadelerini kullanarak bu durumdan gurur duyduklarını belirtti.

Eurocontrol tarafından yayınlanan istatistiklere göre, Türkiye 27 Temmuz’da günlük üç bin 565 uçuş ile Avrupa’daki en yoğun ülkeler arasında 6. sırada yer aldı.

Aynı zamanda listede Antalya Havalimanı da günlük ortalama 942 uçuş ile 8’inci sırada yer aldı.                                  İstanbul Havalimanı listelerde