En büyük balon festivali başladı

ABD’nin New Jersey eyaletinde geleneksel sıcak hava balonu festivali başladı. Birbirinden renkli ve göz kamaştırıcı balonlar gökyüzünü çoktan doldurmaya başladı.                              En büyük balon 

ABD’nin New Jersey eyaletinde düzenlenen ülkenin en büyük sıcak hava balonu festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Günde iki defa olmak üzere yüzer balon üç gün boyunca New Jersey semalarını süsleyecek.

Readington kentinde bu yıl 39’uncusu düzenlenen “Piyango Balon Festivali”, sabahın erken saatlerinde çeşitli renk ve şekillerdeki 100 balonun havalanmasıyla başladı. Küçük uçaklar için kullanılan Solberg Havaalanı’nda düzenlenen, komşu eyaletlerden katılımcılarla binlerce eğlence ve doğa meraklısına ev sahipliği yapan festivalde bazı çizgi film karakterlerini simgeleyen balonlar, özellikle miniklerin ilgisini çekti.

Birbirinden farklı balonlar yoğun ilgi görüyor

Unicorn atı, kaplan ve panda gibi hayvanların yanında güneş ve uzay roketi biçimindeki balonlar da ilgi gördü.                    En büyük balon 

Pazar akşamına kadar devam edecek festival, ayrıca müzik konserleri, komedi, cambazlık ve havai fişek gösterilerinin yanında yüzlerce zanaatkarın el yapımı ürünlerine, farklı kültürlere ait yemek çeşitlerine ve eğlenceli yarışmaların olduğu lunaparklara da ev sahipliği yapıyor.