Rusların temmuzda tatil yaptıkları yerler açıklandı

Moskova'da bulunan Saint Vasil Katedrali

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi tur arama ve bilet satış servisi OneTwoTrip tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, Rusların tatil için en çok nereleri tercih ettikleri açıklandı.                                  Rusların temmuzda tatil

Seyahat servisi tarafından yapılan araştırmaların açıklamasında, Ruslar tarafından en çok tercih edilen Rus şehirleri arasında geçen yıl olduğu gibi Moskova, St. Petersburg ve Soçi’nin ilk sıralarda yer aldığı belirlendi. Listenin devamında St. Petersburg şehrinin yüzde 14, Karadeniz tatil beldesinin yüzde 19 popülaritesinin arttığı, Moskova’ya olan ilginin ise yıl içinde yüzde yedi oranında azaldığı belirtildi.

İç hatlarda en popüler seyahat noktaları;

 1. Mineralnye Vody
 2. Ekaterinburg
 3. Ufa
 4. Kaliningrad
 5. Mahaçkale
 6. Kazan
 7. Tümen

Rusya’da iç hatlarda tek yön uçuşun ortalama maliyeti kişi başı 7 bin 600 ruble olarak belirlendi.

Dış hatlarda en popüler seyahat noktaları;

 1. Ermenistan
 2. Tacikistan
 3. Türkiye
 4. Özbekistan
 5. Azerbaycan
 6. Kazakistan
 7. Belarus
 8. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)
 9. Gürcistan

Araştırma verilerine göre temmuz ayında yurt dışı uçuşları kişi başı tek yön bilet fiyat ortalaması 22 bin 100 ruble olarak belirlendi.              Rusların temmuzda tatil

En popüler konaklama tercihi yıldızsız oteller oldu

En popüler konaklama tercihi rezervasyonların yüzde 33’ünü oluşturan yıldızsız oteller olurken, ikinci sırada üç yıldızlı oteller, üçüncü sırada ise dört yıldızlı oteller yer aldı.

Rusların otel ve pansiyonlarda çoğunlukla bir gün kaldığı kaydedilirken, her dört kişiden biri dört ila yedi gün konaklamayı, yüzde dördü ise bir hafta veya daha uzun süreli konaklamayı tercih etti.