Antalya uçuşlarına başlıyor

Last Updated on 6 Eylül 2022 by Turizm Günlüğü

S7 Airlines, Moskova – Antalya uçuşlarına başlıyor.

Rusya’nın önde gelen havayolu şirketlerinden olan S7 Airlines, 26 Eylül’den itibaren Moskova’dan Antalya’ya direkt uçuşlara başlayacağını duyurdu.

Moskova ve Novosibirsk’ten Antalya’ya düzenli uçuşlar için bilet satış hizmetine başlayan S7 Airlines, Moskova – Antalya hattındaki ilk uçuşunu 26 Eylül’de, Novosibirsk’ten Antalya’ya ilk seferini ise 22 Ekim’de gerçekleştirecek.  Antalya uçuşlarına başlıyor

S7 Airlines Basın Servisi’nden yapılan açıklamada, Moskova’dan Antalya’ya çift yönlü seferlerin her gün düzenleneceği bildirilirken, Novosibirsk’ten kalkan uçakların ise 22 Ekim’den itibaren Cumartesi günleri olmak üzere haftada bir gün, 1 Kasım’dan itibaren ise Salı ve Cuma günleri olmak üzere haftada iki gün Antalya’ya uçacağı vurgulandı.

Yakın zamanda Rusya’nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot, 1 Eylül’den itibaren Türkiye ve Soçi’ye daha kısa süreye sahip rotada uçmaya başlayacağını bildirmişti.

Şirketin Basın Servisi’nden yapılan açıklamada, 1 Eylül’den itibaren Aeroflot’un uçuş süresini kısaltacak yeni rotalar üzerinden Soçi ve Türkiye’ye uçuşlarını güncelleyeceği belirtilirken, uçuş sürelerinin yeni rota sayesinde 20 ila 30 dakika kısalacağı vurgulandı.

Ukrayna’daki askeri operasyon nedeniyle uçuş süresinin arttığı Soçi ve Türkiye’ye uçuş sürelerinin artması, aynı zamanda uçak bileti fiyatlarını da etkilerken, Rus yetkililerin Soçi ve Türkiye havalimanlarına daha kısa sürede varışı sağlayan yeni koridorlar üzerinde çalışmaya başladığı öğrenilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Rusya havayolu şirketlerinden alınan bilgilere atıfta bulunan RBK, Rus yetkililerin 24 Şubat’tan bu yana kapalı olan ülkenin güneyindeki hava sahasının bir kısmını sivil uçakların kullanma olasılığını masaya yatırdığını vurguladığı haberinde, aynı zamanda Rusya’dan Türkiye’deki havalimanlarına uçuş süresini de azaltmayı planladığını yazdı.

Rus havayolu şirketlerinden kaynaklar, Moskova ve St. Petersburg’dan kalkacak uçakların Soçi ve Türkiye’ye daha kısa bir rotadan uçabileceklerini bildirirken, öte yandan koridoru kullanacak uçaklarda kotanın sınırlı olduğu da eklendi.

Kaynak: Gazetemru.com