Şanlıurfa’daki yeni oteliyle Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor

Şanlıurfa’daki yeni oteliyle Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan da bahar aylarında açılışı gerçekleştirilecek otele bir ziyaret gerçekleştirdi.

Last Updated on 16 Ocak 2023 by Turizm Günlüğü

Hilton, Şanlıurfa’da açılacak DoubleTree by Hilton Şanlıurfa oteliyle Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor… Bahar aylarında açılışı gerçekleştirilmesi planlanan 190 odalı otel, şehrin ilk uluslararası markalı üst segment oteli olacak.

Şanlıurfa’da açılışı gerçekleştirilecek yeni oteli DoubleTree by Hilton Şanlıurfa ile ülkemizde büyümeye devam ediyor.

VALİ AYHAN’DAN ZİYARET

Bu vesileyle Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan da bahar aylarında açılışı gerçekleştirilecek otele bir ziyaret gerçekleştirdi.

Vali Ayhan ile bir araya gelen Hilton yöneticileri, markanın Türkiye’deki faaliyetleri, otel portföyü, Şanlıurfa’daki stratejik konumu ve küresel düzeyde yürütülen sürdürülebilirlik çalışmalarının bölgesel bazda etkisine yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

190 ODALI TESİS

Şanlıurfa’nın yeni ve gözde semti Esentepe’deki DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, tarihi şehirdeki ilk uluslararası markalı üst segment otel olacak.

16’sı süit, 1’i kral dairesi olmak üzere, tamamı özenle tasarlanmış 190 odalı tesisin yaklaşık 130 kişiye istihdam sağlaması planlanıyor.

DOUBLETREE BY HILTON ŞANLIURFA OTELİNİN KONUMU

Balıklıgöl ve tarihi Şanlıurfa’ya 6 km, Neolitik Çağ’a tarihlendirilen arkeolojik sit alanı Göbeklitepe’ye 19 km uzaklıkta olan otel, Urfa City Alışveriş Merkezi’nin yanı başında yer alacak.

Bölgenin en büyük ve kapsamlı sağlık kulübü ve spa merkezini bünyesinde bulunduran tesiste Şanlıurfa’nın ilk Big Chefs restoranı ve lobide konumlanan Starbucks köşesi bulunacak.

OTELİN ETKİNLİK VE TOPLANTI SALONLARI

Kurumsal organizasyonlar ve büyük davetler için öne çıkan tercihlerden biri olması planlanan DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, ikiye bölünebilen balo salonu, üçe bölünebilen toplantı odası ve 1 boardroom’un yer aldığı toplam 1080 m²’lik toplantı ve etkinlik alanına sahip olacak.

Hilton‘un Amerika kıtası dışında en uzun süredir hizmet veren otelinin bulunduğu Türkiye’de en fazla tesise sahip marka olan DoubleTree by Hilton’un ülkemizde 27 tesisi bulunuyor ve aynı zamanda 7 tesis de geliştirme aşamasında. Ülkemizdeki 100. otelinin anlaşmasını geçtiğimiz yıl kutlayan Hilton, Türkiye’de şu anda 70’ten fazla otel işletiyor.