Malatya Havalimanı da hasar gördü

Last Updated on 6 Şubat 2023 by Turizm Günlüğü

Malatya Havalimanı da hasar gördü: Havalimanı’nın tavanı çöktü.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremin ardından Malatya Havalimanı terminal binasında hasar meydana geldi.

Gazeteci Didem Barut, Malatya’da yaşadığı depremin şiddetinin boyutlarını ve Malatya havalimanı’nda oluşan hasara Habertürk TV’nin canlı yayınında aktardı.

Habertürk’te yer alan habere göre Gazeteci Barut; “Malatya Havalimanı’nda uçak beklerken yerden çok büyük bir ses vurdu. Hepimiz koltuklardan düştük. Havalimanının çatısı çöktü. Ben çocuğumu alıp çıkabildim ama yaşlı babaannem ve eşim içeridelerdi. Onları da zorlukla çıkardık. Ama Malatya’dan haber alamıyoruz. Ben şu an sizinle konuşurken bile sallanıyor. Biz iyiyiz iyi olmaya çalışıyoruz ama Malatya’dan haber alamıyoruz.” dedi.

Sivil hava trafiğine kapalı bulunan havalimanı, insani yardım ve arama kurtarma uçuşlarına açık.    Malatya Havalimanı da hasar gördü

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Genel Müdürlüğü konuya ilişkin şu paylaşımda bulundu: 

ADANA HAVALİMANI İÇİN AÇIKLAMA

Diğer yandan DHMİ; “Deprem nedeniyle Adana Havalimanı’nın trafiğe kapandığına ilişkin haberlerin gerçek dışı olduğunu ve havalimanının yolculara hizmet vermeye devam ettiğini” belirtti.