TÜROFED binlerce odasını afetzedelere açtı

TÜROFED binlerce odasını afetzedelere açtı
Turizm Günlüğü'nün görsel partner'ı: Depositphotos

Last Updated on 7 Şubat 2023 by Turizm Günlüğü

TÜROFED binlerce odasını afetzedelere açtı: Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye geneline yayılmış 17 derneği ile depremzedeler için teyakkuza geçti. Kısa sürede hazırladığı binlerce odayı gelecek talep doğrultusunda depremzedelere tahsis edecek olan TÜROFED üyesi dernekler deprem mağduru misafirlerini ağırlamaya başladı.

Türkiye konaklama ve turizm sektörünün önde gelen örgütlerinden TÜROFED, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen afetzedeler için harekete geçti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un koordinasyonunda tüm Türkiye’ye yayılan 17 bölge derneği ile harekete geçen TÜROFED, kısa sürede 9 bin 450 otel odasını gelecek talepler karşısında hazırladı.    TÜROFED binlerce odasını afetzedelere açtı

Gelen talepler doğrultusunda Bodrum Otelciler Birliği (BODER), Güneydoğu Anadolu Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (GATOD), Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD), Diyarbakır Otelciler Derneği (DOTED) ve Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) ilk misafirlerini ağırlamaya başladı.

SURURİ ÇORABATIR: 9 BİN 450 ODAMIZI GELECEK TALEP DOĞRULTUSUNDA HAZIR BULUNDURUYORUZ

Yaşanan afet karşısında çok üzgün olduklarını dile getiren TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır, “TÜROFED olarak 17 üye derneğimizle kısa sürede bir araya gelerek neler yapabileceğimizi konuştuk. Hemen konaklama sorunu için çare üretmeye karar verdik. 9 bin 450 odamızı gelecek talep doğrultusunda hazır bulunduruyoruz. Hatta Bodrum, Kapadokya, Diyarbakır ve Gaziantep’te bulunan üye derneklerimiz ilk misafirlerini ağırlamaya başladı” dedi.        TÜROFED binlerce odasını afetzedelere açtı

“GEREKİRSE DAHA FAZLA ODAYI AFETZEDELERİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”

Gerekirse daha fazla odayı afetzedelerin hizmetine sunacaklarını söyleyen Çorabatır, “Yaşanan afet tüm Türkiye’yi derinden etkiledi. Şimdi birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. TÜROFED olarak elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız” diye konuştu.