İSTANTOUR’dan İstanbul otellerine “win-win” teklifi

İSTANTOUR'dan İstanbul otellerine
İSTANTOUR Kurucusu ve Sahibi Kadir Baydur

Last Updated on 20 Şubat 2023 by Turizm Günlüğü

İSTANTOUR’dan İstanbul otellerine “win-win” teklifi… Rusya pazarının önde gelen tur operatörlerinden Anex Tour ve Intourist’in, İstanbul operasyonlarını üstlenen İSTANTOUR’un Sahibi Kadir Baydur’dan İstanbul otellerine iş birliği ve destek talebi…

Rusya ve BDT pazarının önde gelen tur operatörlerinden Anex Tour ve Intourist’in, 23 Mart 2023 tarihi itibariyle Rusya’nın farklı kentlerinden Tailwind Airlines’ın düzenleyeceği charter uçuşlarının İstanbul operasyonlarına destek verecek olan İSTANTOUR’un Kurucusu Kadir Baydur, tüm sektör paydaşlarından destek beklediklerini açıkladı.

Kadir Baydur, İstanbul turizmine önemli katkılar sunacak ve Türkiye turizminin 12 aya yayılması için önemli rol oynayacak bu charter uçuşlarına sektör paydaşlarının de önemli katkılar sağlayacağına inandıklarını belirtti.

İSTANTOUR’UN YÜRÜTECEĞİ İSTANBUL OPERASYONLARI

İSTANTOUR’un Kurucusu Kadir Baydur, İstanbul’a yönelik charter uçuşları kapsamında yürütecekleri operasyonları hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Operasyon anlamında Anex Tour ve Intourist’in, charter uçuşlarında İstanbul’u ziyaret edecek yolcularımızın tüm transfer hizmetleri ve günlük şehir turları tarafımızca yapılacaktır.

Bunun yanı sıra, İstanbul başlangıçlı “Anadolu Turları” ile yolcularımız sadece İstanbul’u değil, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik, Çanakkale, Denizli, Konya, Nevşehir, Ankara ve Bolu gibi birçok şehri ziyaret edecek ve bazı şehirlerde konaklamaları sağlanacaktır.”

SEKTÖR PAYDAŞLARINDAN DESTEK TALEBİ

İstanbul ve Marmara Bölgesi turizmine önemli katkılar sağlayacak bu charter uçuşları kapsamında sektör paydaşlarından da beklentileri olduğunu belirten Kadir Baydur; şu açıklamalarda bulundu:

“İstanbul ve Marmara Bölgesi turizmine önemli katkılar sağlayacak bu charter seferleri için ister istemez sektör paydaşlarımızdan da beklentilerimiz olacaktır. Öncelikle oteller tarafından acentemize uygun fiyatların verilmesi ve hızlı şekilde rezervasyonlarımızın konfirme edilmesi gerekmektedir.

İSTANTOUR’UN İSTANBUL OTELLERİNDEN TALEBİ

Böyle büyük ölçekli bir operasyonda oteller ile “sor- sat” bazında çalışmak çok zor olacağından tüm İstanbul otellerimizden “blok” veya “kontenjan” tarzında çalışma adına ricalarımız olacaktır.        İSTANTOUR’dan İstanbul otellerine “win-win”

Bu durumda en önemli nokta; konaklama paydaşlarımızın “Stop-Sale” tarihlerinin zamanında tarafımıza bildirilmesi olacaktır.

Yaklaşık haftalık 1000 odaya yakın konaklamalar olacağından, operatörümüze hızlı cevap vermek adına “fast confirm” olarak odaların sistemimize eklenilmesi gerekmektedir.

Bu konuda otellerimizin özel desteğine ihtiyacımız olacaktır. Hali hazırda şu an diğer tur operatörlerimize de charter uçuşlarında bu şekil hizmet vermekteyiz.

TÜM SEZONDA OTELLERE DESTEK

Anex Tour ve Intourist, charter uçuşlarının 23 Mart 2023 itibariyle başlaması ve 31 Ekim 2023 tarihine kadar uçuşları sürdürmesi otellerimiz için de mükemmel bir zamanlamadır.

Charter uçuşları Ekim ayında bitmeyecek olup, kış operasyonu içinde farklı uçuşlar eklenecektir. Bu anlamda büyük bir operasyonun yapılması ve otellere destek verilmesi göz önünde bulundurması gereken ayrı bir konudur.

Anex Tour ve Intourist, son 25 yılda Akdeniz ve Ege’de senede en az iki defa olmak üzere önemli workshop etkinlikleri düzenleyip; binlerce acente temsilcilerini otellerin de destekleriyle ülkemizde ağırlayarak ülke tanıtımına büyük katkı sağlanmaktadır.

WORKSHOP VE INFO GEZİLERİ DÜZENLENECEK

Bu workshop organizasyonlarından birini de Mart ayının son haftasında başlayarak 20 Nisan’a kadar İstanbul’da yapmayı planlıyoruz.

Böyle bir workshop etkinliğimizde otellerimizi tanıtmak adına tüm İstanbul otellerimizden destek beklemekteyiz.

Daha önce yapmış oldukları workshop organizasyonlarında tanıtmış oldukları otelleri sezon içerisinde maksimum satışlara ulaşmış olup çoğu dönemde “stop sale” çekmişlerdir.

Ayrıca, bu workshop sonrasında her hafta düzenleyeceğimiz info turları kapsamında Rusya’dan 200’e yakın acente temsilcisi İstanbul’da ağırlanacaktır.

Akdeniz ve Ege otellerinde almış olduğumuz desteği aynı şekilde İstanbul otellerinde de görmek istemekteyiz. Bazı İstanbul otellerimiz, bu konuda destek verecek olduklarını belirtmiş olup kendilerine şimdiden teşekkür ederiz.

BÜROKRASİ KADEMESİNDEN TALEPLER

Kadir Baydur, bürokrasi kademesinden talep ve beklentileri hakkında ise şunları paylaştı:

“Yolcunun İstanbul’a geldiği an ilk izlenimi havalimanında başlamaktadır. Zaten büyüleyici yeni bir havalimanına sahibiz. Ancak karşılama esnasında bu tarz büyük operasyonlarda tarafımıza “desk hizmeti verilmesi” ve “gümrük çıkışı karşılama bölgesinin karmaşıklığının giderilmesi” en büyük arzumuzdur.

Buna ek olarak havalimanı yolcu girişlerinde gruplara özel güvenlik geçişlerinin olması gruplarımızın geçişlerinin hızlı olmasında bizlere fayda sağlayacaktır.

Info gruplarında müze ve ören yerleri girişi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın giriş biletleri hakkında tarafımıza yardımcı olması ve bunları ücretsiz olarak bizlere sağlaması üzerimizdeki büyük bir yükü hafifletecektir.

Daha önceki yıllarda info gruplarımızda bu destekleriyle bizlere tanıtımlarda büyük destekleri olmuştur.”

BURÇİN ÖRS VE İSMAİL BÖLÜKBAŞI’NIN DESTEKLERİNE TEŞEKKÜR

Kadir Baydur, Anex Tour yöneticisi Burçin Örs ve Intourist yöneticisi İsmail Bölükbaşı’na da katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu. Baydur, şunları söyledi:

“Özellikle Anex Tour ve Intourist’in İstanbul charter uçuşlarının tekrar başlatılmasına yönelik çok büyük katkısı olan Burçin ÖRS ve İsmail BÖLÜKBAŞI’na özel teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Anex Tour ve Intourist’in Türkiye’ye yolcu getirmeye başladığı günden itibaren mükemmele yakın vermiş olduğu hizmetler sayesinde, yolcuların bir sonraki tatil planlarında yine Anex Tour ve Intourist kanalıyla Türkiye’yi seçmelerine büyük destekleri olmuştur. Özellikle Ege ve Akdeniz’de verdikleri hizmetler takdire şayandır.”

WORKSHOP VE INFO TURLARI İÇİN İSTANBUL OTELLERİNDEN DESTEK TALEBİ

İSTANTOUR Sahibi Kadir Baydur sözleri şu ifadelerle tamamladı:

“Özellikle, konaklama sektörü paydaşlarımızdan Anex Tour ve Intourist charter uçuşlarında workshop ve info turlarında ellerinden geldiğince destek olmalarını rica etmekteyiz.

Complimentary verebilecek otellerin tarafımıza bilgi aktarmasını ve tüm konaklama sektörü paydaşlarımızın otel fiyatlarının ve “stop sale” tarihlerinin kontrat@istantour.com’a e-mail olarak gönderilmesini veya 0532 412 27 66 telefon numarasını aramalarını rica ederiz.”