İşte Kıbrıs Hava Yolları’nın uçuşlarına ilişkin ilk detaylar

Kıbrıs Hava Yolları'nın uçuşlarına

Last Updated on 7 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Kıbrıs Hava Yolları ile ilgili bilgi verdi. Kıbrıs Hava Yolları’nın uçuşlarına ilişkin ilk detaylar belli oldu.

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, 16 Nisan’da ilk seferini yapacağını duyurduğu Kıbrıs Hava Yolları’nın (KHY) bazı yerli tur operatörlerinin Türkiye’deki Freebird Havayolları ile anlaşarak kurduğu özel bir şirket olduğunu söyledi.

Bakan Arıklı, yeni havayolu şirketinin Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere üç merkeze haftada toplam 75 uçuş ile başlayacağını ve merkez binasının ise Lefkoşa’da olacağını kaydetti.

StarKıbrıs’ın aktardığı habere göre; KHY’nin bazı yerli tur operatörlerinin Türkiye’deki Freebird Havayolları ile anlaşarak kurduğu özel bir şirket olduğunu ve devletin bu şirkette ortaklığı bulunmadığını belirten Arıklı, ne kadar çok firma olursa bilet fiyatlarının o kadar düşeceğini ve bu nedenle de şirketi teşvik ettiklerini söyledi.

“Biz gerekli izinleri verdik, tarifeli olarak başlamak için her şartı yerine getirdiler” diyen Bakan Arıklı, KHY’nin Freebird Havayolları’nın haklarını kullanacağı ve bu şekilde Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) üyesi olduğunu aktardı. Arıklı,

Mayıs ayında Antalya’ya sefer düzenleyecek başka bir yeni şirketin kurulmasının da gündemde olduğunu sözlerine ekledi.    Kıbrıs Hava Yolları’nın uçuşlarına