Düğün ve etkinlik organizatörleri KKTC’de buluştu

TravelShop Turkey öncülüğünde düzenlenen IADWP Coference B2B Networking Event” etkinliği başladı

Last Updated on 18 Nisan 2023 by Turizm Günlüğü

Tur operatörü TravelShop Turkey, öncülüğünde düzenlenen ve Dünya’nın en büyük düğün, etkinlik organizatörlerini bir araya getiren organizasyon Kuzey Kıbrıs’ta başladı. Düğün ve etkinlik organizatörleri KKTC’de buluştu

TravelShop Turkey öncülüğünde IADWP (International Association of Destination Wedding Professionals), Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA), Türk Hava Yolları (THY), Global Events & Wedding Convention (GEWC), KKTC merkezli seyahat acentası Cyprus Global ve Concorde Luxury Resort Hotel iş birliğinde düzenlenen “IADWP Coference B2B Networking Event” etkinliği 18 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilen açılış konuşmalarıyla başladı.

Dünyanın en büyük düğün ve etkinlik organizatörlerini bir araya getiren bu etkinlik 17 – 20 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

TravelShop Turkey öncülüğünde düzenlenen bu etkinlikte; 80’e yakın ülkeden 250’ye yakın, dünyanın en iyi destinasyon düğün firmalarının temsilcileri bir araya geliyor.

18 Nisan’da gerçekleştirilen açılış konuşmalarının, sunum ve panel etkinliklerinin ardından 19 Nisan tarihinde B2B Networking etkinliği düzenlenecek.

Concorde Luxury Resort’te gerçekleştirilen etkinlik kapsamında açılış konuşmalarını TravelShop Turkey CEO’su Murtaza Kalender, KKTC Turizm Bakanlığı Yetkilisi Mustafa Köprülü, Global Events & Wedding Convention (GEWC) Kurucusu Vijay Bokaria, Concorde Luxury Resort & Hotels Strateji ve Planlama Müdürü Mehmet Mülayim, IADWP Portekiz Temsilcisi Rui Mota Pinto, Türk Hava Yolları Mumbai Ofisi Sorumlusu Ashish Vyas gerçekleştirdi.

MURTAZA KALENDER: TANITIM ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Açılış konuşmaları kapsamında ilk olarak TravelShop Turkey CEO’su ve IADWP Türkiye Temsilcisi Murtaza Kalender söz aldı.

Murtaza Kalender, Kuzey Kıbrıs’ın ve Türkiye destinasyonlarının düğün turizmi alanında önemli bir potansiyele sahip olduğunu fakat bu potansiyeli yeterli ölçüde kullanmadığına dikkat çekti.

Kalender, KKTC’nin ve Türkiye’nin düğün turizmi alanında Hindistan’ın yanı sıra Dünya’nın çeşitli pazarlarından daha fazla pay alabilmesi için bu tür etkinlikleri ve tanıtım çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.  Düğün ve etkinlik organizatörleri KKTC’de buluştu

MUSTAFA KÖPRÜLÜ DÜĞÜN ORGANİZATÖRLERİNE KKTC’NİN TURİZM POTANSİYELİNİ ANLATTI

İkinci olarak açılış konuşmaları kapsamında, Kuzey Kıbrıs Turizm Bakanlığı Yetkilisi Mustafa Köprülü söz aldı. Mustafa Köprülü, katılımcılara KKTC destinasyonları, Kuzey Kıbrıs’ın turizm potansiyeli, turizm altyapısı ve Kuzey Kıbrıs’ta yapılabilecek aktiviteler hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Kuzey Kıbrıs Turizm Bakanlığı Yetkilisi Mustafa Köprülü’nün ardından sırasıyla Global Events & Wedding Convention (GEWC) Kurucusu Vijay Bokaria, Concorde Luxury Resort Hotel Müdürü Mehmet Mülayim, IADWP Portekiz Temsilcisi Rui Mota Pinto ve Türk Hava Yolları Mumbai Ofisi Sorumlusu Ashish Vyas söz aldı.

IADWP’DEN TÜRKİYE’YE “GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

IADWP Portekiz Temsilcisi Rui Mota Pinto

IADWP Portekiz Temsilcisi Rui Mota Pinto, öncelikli olarak katılımcılara, organizasyona katılamayan IADWP Başkanı Kitzia Morales’in mesajını okudu.

OKUMA ÖNERİSİ: Kitzia Morales / Türkiye destinasyon düğünleri alanında gelişim için nasıl bir yol izlemeli?

Rui Mota Pinto, konuşmasının devamında ise Türkiye ve Suriye’de yaşanan 6 Şubat Depremi nedeniyle başsağlığı ve geçmiş olsun mesajlarını sundu. Pinto, konuşmasının sonunda ise Portekizli sanatçının eserini Murtaza Kalender’e takdim etti.

Açılış konuşmalarının ardından organizasyon düzenlenen panel ve sunumlar ile devam etti.

AÇILIŞ KONUŞMALARI KAPSAMINDA SÖZ ALAN İSİMLER

Global Events & Wedding Convention (GEWC) Kurucusu Vijay Bokaria
Concorde Luxury Resort & Hotels Strateji ve Planlama Müdürü Mehmet Mülayim
Türk Hava Yolları Mumbai Ofisi Sorumlusu Ashish Vyas