GLOBEMEETS’ten ses getirecek yeni B2B networking etkinliği

GLOBEMEETS B2B Networking Etkinliği / Turizm Günlüğü'nün görsel partneri Deposit Photos

Last Updated on 24 Nisan 2023 by Turizm Günlüğü

GLOBEMEETS’ten ses getirecek yeni B2B networking etkinliği: Uluslararası turizm pazarlaması alanında danışmanlık hizmeti sunan GLOBEMEETS, ses getirecek yeni networking etkinliğinin detaylarını paylaştı. İşte GLOBEMEETS’in yeni “B2B Networking Etkinliği”nin detayları…

Uluslararası turizm pazarlaması alanında danışmanlık hizmeti sunan GLOBEMEETS’in kurucu ortakları Hüseyin Kurt ve Serdar Söyler, 2023 yılının Eylül ayında sektörde ses getirecek yeni, bir GLOBEMEETS B2B Networking Etkinliği’ne imza atmaya hazırlanıyor.

GLOBEMEETS Kurucu Ortağı Hüseyin Kurt, markanın kuruluş öyküsü, kuruluşundan bugüne olan kısa süre içerisinde gerçekleştirdiği etkinlik ve projeler hakkındaki detayları anlattı.

GLOBEMEETS Kurucu Ortağı Hüseyin Kurt

Hüseyin Kurt, diğer yandan GLOBEMEETS’in 2023 yılının Eylül ayında gerçekleştireceği GLOBEMEETS B2B Networking Etkinliği’nin detaylarını paylaştı.

İşte GLOBEMEETS’in kurucu ortaklarından Hüseyin Kurt’un açıklamaları:

GLOBEMEETS oluşumu nedir? GLOBEMEETS’in çıkış öyküsünü anlatabilir misiniz?

GLOBEMEETS’i, uluslararası turizm pazarlama alanında faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE)’nde de yol arkadaşım olan Serdar Söyler ile ortak kurduk.        GLOBEMEETS’ten ses getirecek yeni

Aslında şirketimizi pandemiden önce hayata geçirmek arzusundaydık. Lakin, hiç beklemediğimiz pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte şirketimizin kuruluşu da pandemi ortalarını buldu.

Şirketimizi açmış olsak da faaliyete başlamamız 2022 yılının Haziran ayını buldu.

GLOBEMEETS Kurucu Ortağı Serdar Söyler

Bu şirketi neden kurduk?

Sahadan ve meslektaşlarımızdan aldığımız geri bildirimler özellikle yurt içindeki etkinlik ve organizasyonların oldukça verimsiz geçtiği yönündeydi. Günün sonunda ne alıcı ne hizmet veren memnun kalıyor.          GLOBEMEETS’ten ses getirecek yeni

Alıcı “Doğru hizmet verene ulaşamadım” derken, hizmet veren (satıcı) da “Doğru alıcı yoktu. Stand açtık. Dünya kadar para harcadık. Biz bize etkinlik, fuar, organizasyon vb. yaptık. Harcanılan zaman, emek ve para da cabası oldu” diyor.

Tabii var olan etkinlik ve organizasyonlar bu kadar başarısız olunca her sene de güç kaybediliyor çünkü alıcısı da satıcısı da bir daha katılmak istemiyor.

İşte biz de burada sektörden çok ciddi baskı gördük. Sektör paydaşları, “Yeter artık elinizi taşın altına koyun. Bu işi siz yapın. Doğru ve verimli bir organizasyona gelelim.” mesajlarını veriyorlardı.

Etkinlik ve organizasyon bizim uzmanlık alanımız, en iyi bildiğimiz iş. En güçlü kasımızı yüksek potansiyeldeki network gücümüzle birleştirelim istedik.

GLOBEMEETS neler yapıyor?

GLOBEMEETS, turizm ofisleri ve büroları, kongre ve ziyaretçi büroları, yurt içinde ve yurt dışında bulunan DMC’ler, havayolları, zincir hoteller vb. firma, kurum ve kuruluşlara danışmanlık ve pazarlama hizmeti veriyor.

Amaç; alıcı ve hizmet sağlayıcıyı doğru organizasyonda buluşturmak. Nitelik ve verim yaratırken yeni iş birlikleri inşa etmek. Hizmet verenin ve/veya destinasyonun ulusal basın, turizm basını ve en önemlisi doğru alıcı ile buluşmasını sağlamak.

GLOBEMEETS olarak günümüze dek neler yaptınız?

GLOBEMEETS olarak ilk organizasyonumuzu Adriyatik’in inci ülkelerinden Karadağ’a yönelik gerçekleştirdik.

Karadağ Turizm Bakanı, İstanbul Başkonsolosu, Air Montenegro CEO’su ve Karadağ turizm otoritesi yetkililerini The Ritz Carlton Hotel’de ulusal basın ve turizm basını ile bir araya getirdik. Ulusal basın aracılığıyla tüketici, turizm basını aracılığıyla da turizm sektörünün bileşenleri nezdinde Karadağ’ın bilinirliliğini arttırmayı ve güçlendirmeyi hedefledik.

OKUMA ÖNERİSİ: Karadağ, Türkiye’den 100 bin turist bekliyor

Aynı gün akşam teknede gerçekleştirdiğimiz organizasyonda ise Karadağ Turizm Bakanlığı yetkilileri, Air Montenegro yöneticileri, DMC’ler ve otelleri İstanbul’un incisi Boğaz’da MICE segmenti çalışan acentalar, outgoing incentive, leisure, F.I.T. ve outgoing kültür turizmi segmenti çalışanlarından oluşan 130 kişiyle bir araya getirdik.

Karadag turizm Heyeti
Karadağ Turizm Heyeti

Acentalarımız önce destinasyonla ilgili sunumları dinlediler, ardından yeni iletişim ve iş birliği fırsatları yakalamalarını hedeflediğimiz B2B bölümünde Karadağlı yetkililerle bir araya geldiler. Organizasyonumuz; müzik eşliğinde alınan akşam yemeği ile son buldu.

Gerçekleştirdiğimiz başarılı ve herkesin yüzünün güldüğü etkinlik daha sonra hayata geçirmeyi planladığımız projeler için önemli bir başarı hikayesi oldu. Aldığımız sonuçlar Karadağ’ı ve turizm sektörünü tatmin edici nitelikteydi.

Daha sonra, Kore Turizm Organizasyonu yetkilileriyle bir araya geldik. Başarı hikayemizi duyunca onlarla da benzer iş birliği gerçekleştirmek için adımlarımızı attık. The Ritz Carlton Hotel’de Kore turizm yetkilileri ile ulusal basın ve turizm basınımızı bir araya getirdik.

Akşamında ise 167 acentanın Kore’den 6 DMC, Türk Hava Yolları, Emirates, Korean Air, Asiana Airlines, Singapur Airlines, Air Astana havayolu firmalarının katıldığı bir B2B Etkinliği gerçekleştirdik. Katılan misafirlerimiz için kaligrafi ve VR etkinliği, Kore kıyafetlerini deneyimleme, Kore’ye özgü şovlar vb. etkinlikler organize ederek, Kore’nin yakından tanınmasını sağladık. Akşam yemeği ve çekilişle organizasyonumuzu tamamladık.

Gerçekleştirmiş olduğumuz bu verimli etkinlikler ile birlikte Karadağ ve Kore Turizm Ofisi yetkilileri, Travel Turkey İzmir Fuarı’ndaki B2B görüşmelerini de bize teslim etti.

10 Mart tarihinde Fairmont Hotel’de MICE segmenti çalışan acentalarımıza yönelik Kore’den gelen 2 DMC ile birlikte Kore Turizmi Incentive Programı’nın da tanıtıldığı B2B ve akşam yemeği etkinliğini gerçekleştirdik.

12 – 15 Nisan tarihlerinde ise EMITT 2023 Fuarı’nda, B2B görüşmeleri için hizmet verdik. Kore Turizm Ofisi yetkilileri ve Kore’den gelen 3 DMC ve yöneticilerini 100’ün üzerinde karar verici acenta ile bir araya getirdik.        GLOBEMEETS’ten ses getirecek yeni

Daha önce ifade ettiğim üzere, yıllarca biriktirdiğimiz ilişkiler, sektördeki dostluklarımız ve meslektaşlarımız üzerindeki güvenirliliğimiz, onların bizden nitelikli ve verimli organizasyon talebi ve aynı zamanda Karadağ ve Kore ülkeleri için ortaya koyduğumuz başarılı organizasyonlar bizi daha büyük bir organizasyon için öncelikli motivasyona, hazırlığa ve çalışmaya itti.

Evet, tam bu noktada geçenlerde ilk duyurusunu paylaştığınız etkinlikten bahsedebilir misiniz?

Elbette keyifle… Etkinliğimiz, firmamızın varoluşundan da yola çıkarak firmamızın adını ve misyonunu taşısın istedik.

Bu nedenle adı “GLOBEMEETS B2B Networking Etkinliği” oldu.

Etkinliğimizi bu yıl 22 Eylül 2023 tarihinde güzide şehrimiz İstanbulumuzun en yeni ve en prestijli otellerinin başında gelen JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea’de gerçekleştireceğiz. Prestij ve konforun birleştiği nokta olan otelimizde en doğru iş birlikleri inşa ediliyor olacak.

Etkinliğimizle ilgili kısaca şunları aktarabilirim:

Hizmet alan, karar verici tarafında İstanbul’dan 250 kişi civarında MICE segmentinde çalışan acentalar, etkinlik yönetimi şirketleri, kongre acentaları, outgoing incentive, leisure, F.I.T. ve outgoing kültür turizmi segmenti çalışan acentalarımız ile 23 farklı şehirden “hosted buyer” olarak nokta atışı belirlediğimiz 70 civarında acentacı meslektaşımızı organizasyonumuzda ağırlayacağız.

Şehir dışından “hosted buyer” olarak davet edeceğimiz meslektaşlarımızın ulaşım/uçak bileti, konaklama ve transferleri tarafımızca karşılanacak. Toplamda İstanbul ve şehir dışından nokta atışı belirlenen 300 civarında meslektaşımızı “alıcı, karar verici” olarak ağırlayacağız.

Tüm davetliler; davetiye ve akreditasyon ile organizasyona katılım sağlayabilecek. Davetiyesi olmayan, davet edilmemiş ve/veya akredite edilmemiş kimse maalesef katılım sağlayamayacak.

İstanbul ve ülkemizin 23 şehrinden nokta atışı karar verici-alıcı olarak belirlediğimiz ve ağırlayacağımız meslektaşlarımızı yurt içinden ve yurt dışından 20’nin üzerinde ülkeden katılacak olan DMC’ler, havayolları, ülkelerin turizm ofisleri, kongre ve ziyaretçi büroları vb. hizmet sağlayıcılarıyla bir araya getireceğiz.

Alıcı ve hizmet sağlayıcıların masa düzeninde buluşacağı tam günlük etkinlikte amacımız; doğru alıcı ve doğru hizmet sağlayıcıyı doğru organizasyonda bir araya getirmek, yeni iletişim ve iş birliklerinin inşa edildiği, var olanların ise geliştiği ve tüm paydaşların ise nitelikli ve verimli bir organizasyonun parçası olmaktan dolayı yüzlerinin güldüğü bir organizasyona imza atmak.

Tam gün sürecek etkinliğimiz sonrasında ise bizleri hem stres atacağımız hem de keyifli bir ortamda iletişimlerimizi güçlendireceğimiz NETWORKING PARTİ etkinliğimiz bekliyor olacak. NETWORKING Partimizi yine İstanbul’umuzun en yeni ve prestijli etkinlik mekanlarının başında gelen FİŞEKHANE’de yapacağız.

Son olarak organizasyonu ön plana çıkaran avantajları paylaşabilir misiniz?

  • En önemli avantaj doğru hizmet alan (alıcı) ve doğru hizmet sağlayıcının (satıcı) doğru bir organizasyonda bir araya gelmesi.
  • Organizasyona, davet ve akreditasyon ile girilebilmesi. Herkese açık olmaması.
  • Hizmet sağlayıcı açısından görüşeceği firmaları önceden biliyor olması. İstanbul başta olmak üzere 23 ayrı şehirden 300 civarında en doğru alıcılar ile bir araya gelecek olması.
  • Hizmet alan açısından geniş yelpazede doğru hizmet sağlayıcıları ile işinin ihtiyaç duyduğu en doğru kilit noktasındaki kişilere ulaşma potansiyeli sağlaması.
  • 1 gün içerisinde doğru platformda nitelikli ve verimli bir organizasyonun içinde olunması.
  • Hizmet sağlayıcı açısından zaman ve bütçeden tasarruf edilmesi.
  • Hizmet alan açısından en doğru seçilmiş hizmet sağlayıcı iletişim kişilerine ulaşılması ve zamandan tasarruf edilmesi.
  • Prestijli, etkin, nitelikli ve verimli bir organizasyonun katılımcısı ve paydaşı olma fırsatı vermesi.

Eklemek istediğiniz son detay var mıdır?

Doğru iletişim ve iş birliklerinin inşa edildiği etkinlikler ve iş birliklerine imza atmayı sürdüreceğiz.

Hedefimiz; 22 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştireceğimiz Globemeets B2B Networking Etkinliği’ni sektörün buluştuğu ve nefes aldığı bir güne dönüştürmek.

Daha sonraki yıllarda da etkinliğimizi büyüterek güçlendirmeyi planlıyoruz.