Mısır Rus turist hedefini açıkladı

Mısır Rus turist hedefini açıkladı
Mısır Turizm Otoritesi (ETA) Başkanı Amr Elkadi

Last Updated on 31 Mayıs 2023 by Turizm Günlüğü

Mısır Rus turist hedefini açıkladı: Mısır Turizm Otoritesi (ETA) Başkanı Amr Elkadi, bu yaz sezonu ve 2023 yılı için Rus turist hedefine yönelik açıklamalarda bulundu.

Mısır Turizm Otoritesi (ETA) Başkanı Amr Elkadi, Rus Tur Operatörleri Birliği ATOR’a yaptığı açıklamalarda, Ocak – Mayıs 2023 döneminde kaç Rus turistin Mısır’ı ziyaret ettiğini, ülkenin bu yaz sezonu ve tüm yıl boyunca ne kadar turist ağırlamayı hedeflediğini paylaştı.

Buna göre Mısır, bu yaz sezonunda Rusya’dan 300 binden fazla turist ağırlamayı hedefliyor.

Mısır Turizm Otoritesi (ETA) Başkanı Amr Elkadi, “Son beş ayda Rusya’dan 500 binin üzerinde turistin Mısır’ı ziyaret ettiğini” açıkladı. Mısır Rus turist hedefini açıkladı

Elkadi “Mayıs ayında Rusya’dan haftada yaklaşık 30 bin Rus turist ağırladık. Buradan hareketle, üç aylık yaz döneminde yaklaşık 300 – 350 bin Rus turist rakamına ulaşabileceğimizi söyleyebiliriz. Rusya, Mısır turizmi için en önemli iki pazardan biridir” dedi.

ETA Başkanı’nın tahminlerine göre, mevcut durum ve talep eğilimi bu yönde devam ederse 2023 yılının sonuna kadar Rusya’dan Mısır’a en az 1.5 milyon turistin gelmesi bekleniyor.