Mehmet Nuri Ersoy: Yeniden Kültür ve Turizm Bakanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan -Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan -Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy / Ersoy'un İkinci Dönemi 

Last Updated on 4 Haziran 2023 by Turizm Günlüğü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Nuri Ersoy’u yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirdi. Mehmet Nuri Ersoy, turizm sektöründe önemli deneyimlere sahip bir isimdir. Mehmet Nuri Ersoy nereli

Mehmet Nuri Ersoy, 1968 yılında İstanbul’da doğmuştur. İbradı ilçesine kökenleri olan Ersoy, orta öğrenimini İstanbul’daki Özel Alman Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde İngilizce İşletme bölümünden mezun olmuştur.

1991 yılında ikiz kardeşi Murat Ersoy ile birlikte “Ersoy Turistik Servisleri” adlı turizm firmasını kurmuştur. Daha sonra “Voyage Hotels Group” ve “Didim Tur” gibi önemli turizm şirketlerini bünyelerine katmışlardır. Ayrıca, havayolu şirketi AtlasGlobal‘ın da sahibi olarak bilinmektedir.

Mehmet Nuri Ersoy, turizm sektöründeki başarısı ve liderliğiyle dikkat çekmiştir. 2018 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine atanmıştır.

Almanca ve İngilizce dillerini iyi düzeyde konuşan Ersoy, Pervin Ersoy ile evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet Nuri Ersoy, turizm sektöründeki bilgi ve deneyimini yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev alarak kullanmaya devam edecektir.