Dünyanın En Korkunç 10 Hayaletli Oteli

Dünyanın En Korkunç 10 Hayaletli Oteli
Dünyanın En Korkunç 10 Hayaletli Oteli

Last Updated on 14 Haziran 2023 by Turizm Günlüğü

Hayalet hikayelerini sevenler için, dünyanın dört bir yanındaki hayaletli oteller ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alır. Bu gizemli ve çoğu zaman ürkütücü oteller, paranormal olayları deneyimlemek ve belki de birkaç hayaletle tanışmak için mükemmel bir fırsattır. Türkiye’deki hayaletli oteller, ilginç ve belki de biraz ürkütücü bir deneyim sunabilir size. İşte dünyanın en ünlü 10 hayaletli oteli…

Dünyanın En Korkunç 10 Hayaletli Oteli
Dünyanın En Korkunç 10 Hayaletli Oteli

1. Stanley Otel, Colorado, ABD

“Kıyamet Günü” filminin esin kaynağı olan bu otel, hayalet avcıları arasında popüler bir duraktır. Stanley Otel’de kalırken, ruhlarla iletişime geçebileceğinizi iddia eden birçok kişi vardır.

2. Crescent Hotel, Arkansas, ABD

1886’da inşa edilen bu otel, bir dizi tuhaf ve anlaşılmaz olaylara ev sahipliği yapmıştır. Misafirler, gece yarısı görünen korkunç figürler ve açıklanamayan sesler hakkında hikayeler anlatır.

3. Banff Springs Hotel, Alberta, Kanada

Bir gelinin hayaletinin koridorlarda dolaştığı iddia edilir. Bu otel, doğaüstü olayların yanı sıra muhteşem manzarasıyla da ünlüdür.

4. Dragsholm Slot, Danimarka

Dragsholm Slot, 800 yıldan fazla bir süredir hayalet hikayelerine ev sahipliği yapıyor. Üç farklı hayaletin otelde dolaştığına inanılır.

5. Hotel Burchianti, Floransa, İtalya

Bu otel, bir dizi hayalet hikayesine ev sahipliği yapıyor. Hikayelere göre, bir çocuk hayaletin otelde dolaştığı ve misafirlere göründüğü söylenir.

6. Ancient Ram Inn, İngiltere

En eski ve en korkunç İngiliz otellerinden biri olan Ancient Ram Inn, 1145’te inşa edildi. Otel, paranormale meraklıları çeken çok sayıda hayalet hikayesine ev sahipliği yapıyor.

7. RMS Queen Mary, Kaliforniya, ABD

Bu lüks okyanus gemisi, şimdi bir otel ve müze olarak hizmet veriyor. Gemide 150’den fazla hayaletin olduğuna inanılıyor.

Okuma Önerisi: Dünyanın En İyi 10 Kaçış Oteli

Dünyanın En Korkunç 10 Hayaletli Oteli
Dünyanın En Korkunç 10 Hayaletli Oteli

Türkiye’nin En Ürkütücü 3 Hayaletli Oteli

Türkiye, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle bilinen bir ülkedir, ancak bu derin tarih aynı zamanda bir dizi hayalet hikayesini de beraberinde getirir. Paranormal olaylara ilgi duyanlar için Türkiye’deki bu hayaletli oteller, ilginç ve belki de biraz ürkütücü bir deneyim sunabilir. İşte Türkiye’nin en ünlü 3 hayaletli oteli…

1. Pera Palas, İstanbul

Bu tarihi otel, birçok ünlü ismi ağırlamıştır ve Agatha Christie’nin hayaletinin hala otelde dolaştığına inanılır. Yazarın kaybolan romanının gizemini çözdüğüne dair hikayeler de vardır.

2. Sultanahmet Cezaevi, İstanbul

Bu eski cezaevi, şimdi bir Four Seasons oteli olarak hizmet veriyor. Hapishanenin hayaletlerinin hala otelde dolaştığına inanılır.

3. Büyükada Çankaya Oteli, İstanbul

Bu otel, bir zamanlar zengin İstanbullular için popüler bir yazlık mekan iken şimdi hayalet hikayeleri ile ünlüdür. Kapıların kendiliğinden açıldığı ve garip seslerin duyulduğu iddia edilir.