Kumsallarında Aşırı Seks Eylemlerine Karşı Kampanya Başlattı

Turizmciden Fiyat Denetimi Çağrısı

Last Updated on 13 Haziran 2023 by Turizm Günlüğü

Hollanda’nın güneyindeki pitoresk Veere kasabası, çıplaklar plajında ve kumsallarda artan seks eylemlerine karşı bir kampanya başlatıyor. Bu hareket, kasaba sakinlerinin ve tatilcilerin plaj keyfini bozan rahatsız edici durumları engellemeyi hedefliyor.

Veere Belediyesi, kamuya açık alanlarda seks eylemlerini yasaklayan ve kumullarda dolaşmayı kısıtlayan bir ‘kurallar panosu’nu çıplak güneşlenme ve yüzme bölgesine yerleştirdi. Bu yeni düzenlemeler, belde sakinlerinin taleplerine yanıt olarak “Turuncu Güneş Operasyonu” adı altında uygulamaya konuldu.

Kumsallarında Aşırı Seks Eylemlerine Karşı Kampanya

Hollanda'nın Veere Kasabası, Kumsallarında Aşırı Seks Eylemlerine Karşı Kampanya Başlattı
Hollanda’nın Veere Kasabası, Kumsallarında Aşırı Seks Eylemlerine Karşı Kampanya Başlattı

Belediye, ayrıca halkın bu kurallara uyup uymadığını denetlemek için kumsalda daha fazla gözlem yapma taahhüdünde bulundu. Kurallara uymayanlar yalnızca uyarılmakla kalmayacak, aynı zamanda sözlü olarak da düzenlemelere uyulması gerektiği hatırlatılacak.

Belediye Başkanı Frederiek Schouwenaar, “Kumullar, çevreye zarar verebilecek ve diğer tatilcileri rahatsız edebilecek davranışlardan korunmalıdır; bu, yerel halk için çok önemli bir konudur” diye belirtti.

Veere’deki yerel seçimlerde en yüksek oyu alan muhafazakar SGP, bu kampanyayı “aşırı davranışların engellenmesi” gerekçesiyle desteklediklerini ifade etti. Bu hareket, beldedeki sakinlerin huzurunu ve güzelliğini koruma çabasının bir parçası olarak görülüyor.